Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Decembris >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
DEINSTITUCIONALIZĀCIJAS PROCESĀ TALSU NOVADĀ INFRASTRUKTŪRAS PILNVEIDĒ INVESTĒS VAIRĀK
10
SKRUNDĀ PROJEKTA “ DZĪVE TĪRĀKĀ VIDĒ - LABĀKAI NĀKOTNEI” IETVAROS IZVEIDO LAUKUMU
11
UNIKĀLĀ PASĀKUMĀ TIEKAS NO ĀRVALSTĪM UZ DZĪVI LIEPĀJĀ ATGRIEZUŠĀS ĢIMENES 11.decembrī
12
NOTICIS TREŠAIS SEMINĀRS APMĀCĪBU CIKLĀ "KURŠI. TŪRISMA PRODUKTA VEIDOŠANA" 10.
13
SEMINĀRĀ ROJĀ TIKĀS KURZEMES PAŠVALDĪBU TERITORIJAS PLĀNOTĀJI 11.decembrī Rojas
14
1516
17181920212223
24252627282930
31
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2016-02-23
VALDĪBA NOSAKA PLĀNOŠANAS REĢIONIEM JAUNU FUNKCIJU - UZŅĒMĒJDARBĪBAS VEICINĀŠANA
 
Otrdien, 2016. gada 23. februārī valdība atbalstīja jaunas funkcijas – uzņēmējdarbības veicināšanas noteikšanu plānošanas reģioniem. To paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātais likumprojekts “Grozījums Reģionālās attīstības likumā” (Likumprojekts).
 
Balstoties uz veiksmīgajiem Latgales uzņēmējdarbības centra pilotprojekta rezultātiem un Reģionālās politikas pamatnostādnēs noteiktajiem uzstādījumiem attiecībā uz plānošanas reģionu lomas stiprināšanu uzņēmējdarbības veicināšanā, 2015. gada 2. ceturksnī uzņēmējdarbības centri tika izveidoti visos plānošanas reģionos.
 
Viena no šo uzņēmējdarbības centru funkcijām ir koordinēt sadarbību reģionālajā līmenī starp valsts, pašvaldību un nevalstiskā sektora uzņēmējdarbību atbalstošajām institūcijām. Otra svarīgākā funkcija ir sniegt atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai konkrētā plānošanas reģionā. Piemēram, reģiona mārketinga pasākumu organizēšana, piedalīšanās investīciju forumos, investīciju kataloga izveidošana, uz investoriem orientētas interneta mājaslapas izveide, vietējo zīmolu izveide, mazā un vidējā biznesa ideju meklēšana un atbalsts utt.
 
„Atbilstoši valdības deklarācijai, mūsu uzdevums ir stiprināt pašvaldības. Nosakot plānošanas reģioniem uzdevumu veicināt uzņēmējdarbību, esam raduši papildus instrumentu kā pašvaldības varēs efektīvāk sadarboties un attīstīties,” komentējot plānošanas reģioniem piešķirto jauno funkciju, sacīja ministrs Gerhards.
 
Uzņēmējdarbības centru darbība šobrīd tiek finansēta no plānošanas reģioniem pamatdarbības nodrošināšanai piešķirtā valsts budžeta finansējuma.
 
Likumprojekts saskaņots ar Tieslietu, Finanšu, Ekonomikas ministriju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Darba devēju konfederāciju.  Tāpat tā izstrādes gaitā ņemti vērā visi plānošanas reģionu izteikti priekšlikumi.
 
Ar Likumprojektu var iepazīties http://ieej.lv/RAL. Tas vēl būs jāpieņem Saeimai.
 
 
Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv