Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Oktobris >
P
O
T
C
P
S
Sv
1
PALĪDZI NOSKAIDROT ĢIMENEI DARUDZĪGĀKO PAŠVALDĪBU! Lai noteiktu pašvaldības, kas
UNIGREEN PROJEKTS IEPAZĪST LIETUVAS PIEREDZI DABAS TŪRISMA PIEEJAMĪBAS
2
34
VARAM SADARBĪBĀ AR PLĀNOŠANAS REĢIONIEM RĪKO KONKURSU “PAŠVALDĪBU ATBALSTA PASĀKUMI
SEMINĀRS PAŠVALDĪBU SPECIĀLISTIEM „PAŠVALDĪBU ATBALSTA PASĀKUMI UZŅĒMĒJDARBĪBAS
IGAUNIJAS - LATVIJAS PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA 2014.-2020.GADAM - PRIMĀRI AICINĀTI
5
678
9
LAUKU ATBALSTA DIENESTS (LAD) IZSLUDINA PROJEKTU IESNIEGUMU PIEŅEMŠANU PASĀKUMĀ "IEGULDĪJUMI
CENTRALIZĒTĀS SILTUMAPGĀDES ENERGOEFEKTIVITĀTES PAAUGSTINĀŠANAI UN VIETĒJO AER
PIEEJAMS ES FONDU ATBALSTS BIOLOĢISKI NOĀRDĀMO ATKRITUMU PĀRSTRĀDEI LĪDZFINANSĒJUMS VAIRĀK
ATKLĀTA PIRMĀ PIETEIKŠANĀS VĒRIENĪGĀ PIEAUGUŠO IZGLĪTĪBAS PROJEKTĀ "NODARBINĀTO
IZSLUDINĀTA 2018.GADA MĒRĶPROGRAMMA "LATVIJAI - 100" Mērķprogrammas mērķis ir nodrošināt
ABLV CHARITABLE FOUNDATION IZSLUDINA GADSKĀRTĒJO GRANTU KONKURSU "ATBALSTS LAIKMETĪGAS MĀKSLAS
LĪDZ 23.OKTOBRIM PIETEIKŠĀNĀS FINANSIĀLAM ATBALSTAM RADOŠIEM BRAUCIENIEM PROGRAMMAS
IF DROŠĪBAS FONDA "RUDENS KONKURSS" IR LIELISKA IESPĒJA IKVIENAI KURZEMES SKOLAI,
IESPĒJA SAVAI IDEJAI SAŅEMT 3000 EUR LIELU FINANSĒJUMU Līdz 25.oktobrimir iespēja
KULDĪGAS NOVADA DOMES KONKURSS "AIZSARGĀJAMO KULTŪRAS PIEMINEKĻU RESTAURĀCIJA UN
BIEDRĪBA "TALSU RAJONA PARTNERĪBA" IZSLUDINA ATKLĀTA KONKURSA PROJEKTU IESNIEGUMU PIEŅEMŠANAS
AICINA IZVIRZĪT KURZEMES DABAS TAKAS IEKĻAUŠANAI DABAS TAKU IMIDŽA
PROJEKTA PARTNERI ATKAL SATIKĀS SANĀKSMĒ IGAUNIJĀ Noslēdzot pirmo projekta atskaites
AICINĀM INTERESENTUS PIEDALĪTIES PROJEKTA “JAHTU OSTAS” UZSĀKŠANAS PASĀKUMĀ Ar
10
NOSLĒDZIES PROJEKTS ODEon Kurzemes plānošanas reģions laikā no 2016.g. 1.oktobra līdz
11
UZŅĒMĒJ: PRAKTIKANTS VAR BŪT TAVS NĀKAMAIS DARBINIEKS! SADARBOJIES AR PRAKTIKATNU UN
12
JAUNAS MĀCĪBU IESPĒJAS NODARBINĀTAJIEM Nodarbinātajiem vecumā no 25 - 64 gadiem, no š.g.
13
1415
16171819202122
23242526272829
3031
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2016-04-29
LAI KVALITATĪVI APGŪTU ENERGOEFEKTIVITĀTES UZLABOŠANAI PIEŠĶIRTO FINANSĒJUMU, BŪVNIECĪBĀ NEPIECIEŠAMS KVALIFICĒTS DARBASPĒKS

Ar nacionāla līmeņa konferenci ir noslēdzies projekts “BUILD UP Skills FORCE”, kuru ieviesa Rīgas, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales plānošanas reģioni kopā ar Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Vides investīciju fondu un Izglītības kvalitātes valsts dienestu. Noslēguma konferencē 27. aprīlī būvniecības un profesionālās izglītības nozaru pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar šo nozaru aktualitātēm Latvijā, par kurām runāja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Ekonomikas ministrijas (EM), Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) un Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) vadība. Konferences noslēgumā IZM, EM, LBS, LBA vadība kopā ar Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Celtnieku arodbiedrības vadību parakstīja Deklarāciju par profesionālās pilnveides izglītības programmu energoefektīvai būvniecībai un ēku atjaunošanai ieviešanu.
Ministriju pārstāvji atzinīgi izteicās par “BUILD UP Skills FORCE” projektu un tā aktualitāti šajā mirklī, kad tuvojas jauns būvniecības “vilnis” un ir īpaši svarīgi sagatavot kvalificētus un zinošus būvniecības profesionāļus, kas varēs kvalitatīvi apgūt ēku energoefektivitātes paaugstināšanai piešķirto Eiropas Savienības fondu atbalstu. Kā norādīja EM Atjaunojamo energoresursu un energoefektivitātes departamenta direktore Aija Timofeveja, līdz 2020. gadam energoefektivitātes uzlabošanai ir piešķirti 333,55 miljoni eiro, no kuriem 166 miljoni eiro paredzēti tieši energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkas un vēl 115,13 miljoni eiro valsts ēkām.
 
Kā uzsvēra LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume, lai kvalitatīvi apgūtu šo finansējumu, ir svarīgi sakārtot būvniecības vidi, ar to saprotot gan likumdošanas ietvaru, gan būvuzņēmēju un būvekspertu reģistrēšanās sistēmu, gan arī nozares pārstāvju attieksmi un izpratni par kvalificēta darbinieka nozīmi. Lai rastu iespējas paaugstināt kvalificētu strādnieku īpatsvaru nozarē, LBA prezidents Normunds Grīnbergs piedāvāja Latvijā jaunu, no ārvalstīm aizgūtu sistēmu, kas radītu pieprasījumu pēc kvalificēta darbaspēka – būvniecības ID karti. Ar tās palīdzību būtu iespējams veicināt darba drošību un aizsardzību, veikt darba laika uzskaiti, tā mazinot ēnu ekonomiku, kā arī veikt strādnieka kvalifikāciju un tās identificēšanu būvlaukumā. Būvniecības ID karšu ieviešanas ideju šobrīd attīsta būvniecības nozares sociālie partneri – LBA un Latvijas Celtnieku arodbiedrība.
 
Konferences noslēgumā visas ministrijas, kas iesaistītas būvniecības procesā un energoefektivitātes pasākumu veikšanā, ir paudušas savu gribu un parakstījušas kopīgu deklarāciju ar būvniecības nozares asociācijām, lai strādātu pie kvalifikācijas celšanas būvniecībā strādājošajiem, un veicinātu energoefektīvas būvniecības kvalitāti. Ar parakstītās deklarācijas saturu var iepazīties šeit.
 
Laikā no 2014. līdz 2016. gada aprīlim tiek ieviests projekts „Profesionālās pilnveides izglītības programmu izstrāde energoefektīvu ēku būvniecības prasmju pilnveidei Latvijā” (BUILD UP Skills FORCE). Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības „Saprātīga enerģija Eiropai” programmas ietvaros. Projekta mērķis ir paaugstināt būvniecībā strādājošo prasmes un zināšanas par gandrīz nulles enerģijas ēku būvniecību un esošo ēku renovāciju. Projekta partneri: Rīgas plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Zemgales plānošanas reģions, Latvijas Būvinženieru savienība, Izglītības kvalitātes valsts dienests, Latvijas Vides investīciju fonds.

Vairāk par projektu: http://www.rpr.gov.lv/bus-force/


Papildu informācija: Agris Kamenders, projekta vadītājs, Rīgas plānošanas reģions, e-pasts: agris.kamenders@rtu.lv, tālr. 29145442.

Par šīs publikācijas saturu pilnu atbildību uzņemas projekta „BUILD UP Skills FORCE” īstenotāji. Tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības viedokli. Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūra (EASME), kā arī Eiropas Komisija nav atbildīga par šīs informācijas atspoguļošanu.