Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Aprīlis >
P
O
T
C
P
S
Sv
1
2
AICINAM PIEDALĪTIESJŪRTAKASMARŠRUTA MARĶĒŠANAS* PASĀKUMOS KURZEMĒ Maršruta
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS UZSĀK 5 SEMINĀRU-DARBA GRUPU ĪSTENOŠANU KPR foto Kurzemes
3
AICINAM UZ DISKUSIJU PAR BALTIJAS JŪRAS UN PIEKRASTES RESURSIEM IZAUGSMEI LATVIJĀ Aicinām
AICINĀM UZ SEMINĀRU KULDĪGĀ 9.APRĪLĪ "NODOKĻU AKTUALITĀTES MAZAJIEM UZŅĒMUMIEM UN
AICINĀM UZ SEMINĀRUVENTSPILĪ 11.APRĪLĪ "NODOKĻU AKTUALITĀTES MAZAJIEM UZŅĒMUMIEM UN
4
KURZEMĒ SĀK SNIEGT BEZMAKSAS KONSULTĀCIJAS POTENCIĀLAJIEM ADOPTĒTĀJIEM, AIZBILDŅIEM UN
5
AICINAM PIEDALĪTIES KONKURSĀ EIROPAS AINAVU BALVAI Aicinām piedalīties Eiropas Padomes
6
78
9
AICINĀM PIEDALĪTIES DISKUSIJĀ PAR KOKRŪPNIECĪBAS NOZARES
FINANŠU DIENA: VISS PAR KRIPTOVALŪTU 2018.gada 2.maijā, Talsos, Kr. Valdemāra ielā 17a
AICINĀM UZ SEMINĀRU LIEPĀJĀ 16.APRĪLĪ "NODOKĻU AKTUALITĀTES MAZAJIEM UZŅĒMUMIEM UN
10
AICINAM APMEKLĒT ALTUM RĪKOTU PASĀKUMU Adrese: Kuldīgas Mākslas nams,1905. gada ielā 6,
VENTSPILĪ AICINA APMEKLĒT SEMINĀRU "DIGITĀLAIS MĀRKETINGS" Ceturtdien, 26. aprīlī plkst.
ATBALSTĪSIM VENTSPILS AUGSTSKOLAS STUDENTI! Aicinām atbalstīt (aizpildot aptaujas anketu)
11
KOMERSANTIEM PIEEJAMS ES FONDU ATBALSTS ENERGOEFEKTIVITĀTES UZLABOŠANAI RAŽOŠANAS
SĀKUSIES OTRĀ PIETEIKŠANĀS ES FONDU MĀCĪBĀM PIEAUGUŠAJIEM 12 NOZARĒSPirmdien, 12. martā,
PAPLAŠINA ATBALSTA IESPĒJAS DAUDZDZĪVOKĻU MĀJU ENERGOEFEKTIVITĀTES PAAUGSTINĀŠANAI 2018.
VKKF PIEŅEM PIETEIKUMUS MĒRĶPROGRAMMAS KONKURSĀ "RADOŠĀ DARBA STIPENDIJAS PILNMETRĀŽAS
12
131415
16
AICINAM UZŅĒMUMUS PIEDALĪTIES LATVIJAS NOVADU DIENĀS VITEBSKĀ! Pasākuma tēma “Parādi
PAŠVALDĪBU, VALSTS IESTĀŽU, REĢIONĀLĀS VIDES PĀRVALŽU UN NEVALSTISKO ORGANIZĀCIJU
17
UZŅĒMUMU GADA BALVA 2018 VIDEO
18
19202122
23242526272829
30
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2017-10-25


 

NOTIKUSI PROJEKTA "SAREDZI CITĀDĀK" PIEREDZES APMAIŅA LATVIJĀ UN LIETUVĀ
 
Š.g. 12. un 13. oktobrī notika Interreg Latvia - Lithuania Programme atbalstīta projekta “Saredzi citādāk” Nr. LLI-212 pirmais pieredzes apmaiņas brauciens, kuru organizēja Kurzemes plānošanas reģions. Braucienā piedalījās visu piecu projekta partneru pārstāvji, kā arī Kurzemes pašvaldību sociālo dienestu darbinieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji.
 
Pirmajā dienā dalībnieki apmeklēja Klaipēdas pilsētas sociālo dienestu. Pēc laipnās sagaidīšanas, sociālā dienesta vadītāja iepazīstināja ar centra darbu, telpām un piedāvātajiem pakalpojumiem. Centram ir ļoti plašs piedāvāto pakalpojumu klāsts, kuru aktīvi izmanto Klaipēdas pilsētas iedzīvotāji. Viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem ir mājas aprūpe cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuram tiek novirzīta liela daļa centra resursu. Centra vadītāja izstāstīja ne tikai labās prakses piemērus, bet arī darba ēnas puses. Dalībnieki uzdeva daudz jautājumu, uz kuriem tika saņemtas izsmeļošas atbildes. Latvijas puses partneriem, katram ir dažāda pieredzes savās organizācijās, organizējot darbu un nodrošinot pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tādēļ jo interesantāk bija uzzināt Lietuvas partneru pieredzi.

Tālāk dalībnieki devās uz Kretingas dienas centru, kurš izveidots bijušā bērnu dārza telpās un kurā tiek uzņemti vecāka gada gājuma cilvēki ar dažādām īpašām vajadzībām. Interesanti, ka centra darbu gandrīz pilnā apjomā sponsorē vietējā pašvaldība, tikai par ēšanu jāmaksā pašiem centra apmeklētājiem. Latvijas puses pārstāvjiem šāda centra ideja šķita ļoti interesanta, jo faktiski vecmamma vai vectēvs no rīta tiek atvests un vakarā savākts, līdzīgi kā bērns bērnudārzā un visām pusēm šāds pakalpojums ir izdevīgs, jo cilvēks netiek atstāts mājas bez pieskatīšanas, viņam pa dienu ir kur palikt, centrā ir interesanti, tiek satikti cilvēki ar līdzīgām interesēm, ir iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs.

Pēc dienas centra dalībnieki devās uz projekta partnera organizāciju- Kretingas dienas aktivitāšu centru, kurā centra vadītāja izrādīja pielāgotās telpas, izstāstīja visu par piedāvātajiem pakalpojumiem sākot no mūzikas terapijas līdz psihologa konsultācijām. Centrā tiek piedāvāti pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajiem traucējumiem, arī redzes traucējumiem. Projekta ietvaros šajā centrā tiks iegādāta īpaša datorprogramma, kas dos iespēju cilvēkiem ar redzes traucējumiem lietot datoru un tā piedāvātās iespējas., kā arī tiks veikta telpu pielāgošana, lai cilvēki ar dažādiem traucējumiem varētu pilnvērtīgi darboties dienas centrā.

Otrajā dienā dalībnieki devās uz Latviju, kur rīta pusē apmeklēja Liepājas pilsētas sociālo dienestu. Dienesta vadītāja iepazīstināja klātesošos ar plašo pakalpojumu klāstu, prezentācijā parādīja visus Liepājas dienas centrus, bērnu namu un patversmes un detalizēti izstāstīja par Liepājas sociālā dienesta piedāvātajiem pakalpojumiem. Dalībniekus pārsteidza tas, ka centrs ir ļoti labi pielāgots cilvēkiem ar dažādām īpašām vajadzībām, gan ar kustību, gan redzes traucējumiem. Šī projekta ietvaros Liepājas pilsētā tiks izvietotas koka laipas uz pludmali, kas nodrošinās pludmales pieejamību, tāpat tiks izvietotas taktilās kartes un norādes pašvaldības ēkās, lai tās kļūtu pieejamākas cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Pēc tam tika apmeklēta Liepājas Neredzīgo biedrība, kur vairāk kā stundas garumā, dalībniekus vadāja pa centru un izrādīja, kādas aktivitātes ir pieejamas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tur pieejami gan dažādi rokdarbi, gan ir datorklase un bibliotēka ar grāmatām braila rakstā, gan sporta zāle, kurā cilvēki ar redzes traucējumiem var pat spēlēt galda tenisu (īpaši pielāgotu). Tāpat biedrības telpās tiek organizētas rehabilitācijas nodarbības cilvēkiem pēc tikko gūtas traumas (redzes zaudējuma), kuru rezultātā tiek iemācītas visas prasmes no jauna, lai spētu pilnvērtīgi dzīvot jaunajos apstākļos.

Pēc Liepājas ceļš tālāk veda uz Saldu, kur otrs Latvijas projekta partneris izrādīja Saldus sociālo dienestu un dienas centru. Piedāvātie pakalpojumi ir līdzīgi kā Liepājā, taču ļoti patīkami dalībniekus pārsteidza Saldus dienas centra mūzikas pedagoģe, kas dalībniekus iesaistīja spēlē, kur katram, neatkarīgi no īpašām vajadzībām, ļāva izjust kopības sajūtu caur mūziku, ko dalībnieki radīja savām rokām , spēlējot dažādus taustiņinstrumentus. Dienas centrā dalībnieki satika arī pašus centra apmeklētājus, kas atzinīgi novērtēja šādu centru pastāvēšanu un to piedāvātās aktivitātes.

Brauciena rezultātā, gan projekta partneri, gan dalībnieki, nodibināja kontaktus, iepazina partneru organizācijas un to piedāvātos pakalpojumus, apskatīja pielāgotās telpas, ieraudzīja arī to, ko plānots paveikt šī projekta rezultātā, kur Klaipēdas un Kretingas partneri veiks infrastruktūras pielāgojumus, Liepājas un Saldus partneri vides un telpu pielāgojumus.

Projektā plānoti vēl divi pieredzes apmaiņas braucieni, kuru laikā plānots plašāk apskatīt projekta partneru pilsētu dažādu organizāciju darbu, kas strādā un piedāvā pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Rezultātā, divas dienas iepazīstot un apskatot dabā kā strādā partneru organizācijas, partneri un dalībnieki viens no otra ieguva vērtīgu pieredzi un kontaktus, un ieraudzīja, kas vēl uzlabojams savās vai partneru organizācijās.
 
    
Kopilde no Kretingas                                                 Liepājas sociālā dienesta apmeklējums
 
Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invaliditāti un uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā. Projektā paredzēts pielāgot infrastruktūru, veikt apmācības un sabiedrības informēšanu, apmainīties ar pieredzi un stiprināt abu valstu partneru organizāciju sadarbību mērķa grupas dzīves kvalitātes uzlabošanas nolūkos.
  
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Laura Pakule-Krūče
Tālrunis: 26114020, laura.pakule@kurzemesregions.lv
Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa www.latlit.eu