Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Maijs >
P
O
T
C
P
S
Sv
123456
789
AICINĀM UZ SEMINĀRU "PIRMIE SOĻI EKSPORTĀ. AR KO
AICINĀM UZ SEMINĀRU "EKSPORTA MĀRKETINGS UN PARTNERU PIESAISTE
10
111213
14
KOMERSANTI AICINĀTI IZMANTOT ES FONDU ATBALSTU ENERGOEFEKTIVITĀTES UZLABOŠANAI RAŽOŠANAS
LAUKSAIMNEKI VARĒS PRETENDĒT UZ ATBALSTU TŪRISMA ATTĪSTĪŠANAI, SAVUKĀRT NE
VEICINĀS MĀJRAŽOTĀJU PRODUKCIJAS REALIZĀCIJU TIRGŪ Otrdien, 24. aprīlī, valdība
IESPĒJA PIETEIKTIES ATBALSTAM MEŽSAIMNIECĪBĀ No 2018.gada 19.aprīļa līdz 2018.gada
ŠĪ GADA VASARĀ UZŅĒMĒJIEM BŪS PIEEJAMI 37,6 MILJONI EIRO PĒTĪJUMIEM INOVATĪVU PRODUKTU
VALSTS GARANTIJAS VARĒS SAŅEMT PLAŠĀKS KOMERSANTU LOKS Ministru kabineta sēdē šā gada 24.
IZSLUDINĀTS LIFE PROJEKTU KONKURSS 2018.GADAM 18.aprīlī Eiropas Komisija (EK) ir
AICINĀJUMS PIEDALĪTIES SOCIĀLAJĀ INICIATĪVĀ "DARBA BĒRNI" Lai rosinātu veidot ģimenēm
15
IESKATS CETURTAJĀ KURZEMES VIDES GIDU APMĀCĪBU SESIJĀ PROJEKTS “DABAS TŪRISMS VISIEM
LIETUVAS TŪRISMA SPECIĀLISTI APGŪST KURZEMES PIEREDZI INOVATĪVU TŪRISMA PRODUKTU UN
16
17181920
21
NOTIKUSI OTRĀ PERIODA UNIGREEN PROJEKTA VADĪBAS SANĀKSME LLI-010 “Dabas tūrisms visiem
22
2324252627
28293031
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2018-03-02

LIEPĀJĀ AICINA PIETEIKTIES UZ LĪDZFINANSĒJUMU KULTŪRAS PIEMINEKĻU SAGLABĀŠANAI


Pašvaldība ir izsludinājusi projektu iesniegšanas termiņu līdzfinansējumam saskaņā ar saistošajiem noteikumiem „Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai”.

Projektu iesniegumus Liepājas pilsētas domē, Rožu ielā 6, māju īpašnieki (valdītāji) var iesniegt no šā gada 5. februāra līdz 5. aprīlim.

Līdzfinansējumam 2018. gadā pilsētas budžetā ir rezervēti 100 000 EUR. Šī summa, iespējams, vēl tiks palielināta. Pašvaldība aicina ēku, kas ir kultūras pieminekļi, īpašniekus (valdītājus) izmantot piedāvāto līdzfinansējumu, gatavot un iesniegt projektu pieteikumus.

Ar saistošajiem noteikumiem, iesnieguma veidlapām un informatīvajiem materiāliem var iepazīties pašvaldības mājaslapā sadaļā: Līdzfinansējuma iespējas ēkām ar kultūras pieminekļa statusu vai darba dienās Liepājas pilsētas domē, Rožu ielā 6, 131. kabinetā.

Plānoto izmaksu aprēķins pirms pieteikuma iesniegšanas ir jāsaskaņo ar pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” būvtehniķi Juri Jākobsonu (Uliha iela 44, Liepāja, mobilais tālrunis: 29 148 047).
Savukārt kārtība, kādā kultūras piemineklis būs pieejams sabiedrības apskatei, jāsaskaņo ar Liepājas pilsētas Būvvaldes kultūras pieminekļu inspektori Ilzi Bernāti (Rožu iela 6, Liepāja, 131. kabinets, tālrunis 63 404 419, mobilais tālrunis: 20 260 402).

Šis būs ceturtais gads pēc kārtas, kad pašvaldība piešķir līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai. Projektu konkursa rezultāti kopš 2015. gada
2015. gada 14. maijā deputāti apstiprināja saistošos noteikumus, kas nosaka, kā pašvaldība līdzfinansē kultūras pieminekļu izpēti (apsekošanu, inventarizāciju, arhitektoniski māksliniecisko izpēti), būvprojektu sagatavošanu un restaurācijas darbus.

2017. gadā vairāk bija pieteikumu par konkrētu restaurācijas darbu veikšanu, mazāk - iesniegumi par dokumentācijas sagatavošanu. Līdz ar to vēlamais līdzfinansējums, kas tika gaidīts no pašvaldības, bija daudz lielāks, un komisija neiespēja atbalstīt visus pretendentus, kā tas noticis iepriekš.

Tā kā turpmāk var prognozēt restaurācijas būvdarbu pieteikumu pieaugumu un vajadzēs vairāk naudas, 2018. gada 18. janvārī Domes sēdē deputāti apstiprināja saistošo noteikumu grozījumus. Turpmāk no programmai atvēlētajiem kopējiem budžeta līdzekļiem 80 procenti tiks sadalīti tieši būvdarbiem, atlikušie 20 procenti - dokumentācijai, tas ir, pieminekļu izpētei un būvprojektu izstrādei.

Atkarībā no pieteikumu kopskaita un pieprasījuma mērķa, komisijai, kas izvērtēs pretendentus, naudas pārpalikumu, ja tāds veidosies, būs iespējams pārcelt no vienas pozīcijas uz otru.

Maksimālā atbalsta summa, piedaloties konkursā, vienā reizē, tāpat kā iepriekšējos gados, vienam restaurācijas būvdarbu pieteikumam nevarēs pārsniegt 20 000 eiro. Taču ēku īpašniekiem joprojām būs iespēja pretendēt uz līdzfinansējumu vairākus gadus pēc kārtas. Tomēr kopējā atbalsta summa šās programmas ietvaros vienam īpašumam nedrīkstēs pārsniegt 50 000 eiro, neatkarīgi no tā, cik gados līdzfinansējums ir saņemts. Tas nozīmē, ka turpmāk pretendentam pieteikumā ir jānorāda arī visa iepriekš kultūras pieminekļa saglabāšanai saņemtā pašvaldības līdzfinansējuma summa.

Līdzfinansējuma apmēri līdz noteiktām naudas summām ir ierobežoti arī konservācijas buvdarbiem, būvamatniecības detaļu restaurācijai jeb analogo būvdetaļu izgatavošanai un dokumentācijas (būvprojekta, kultūrvēsturiskās izpētes un inventarizācijas) izstrādei.

Kultūras pieminekļa vai tā daļas restaurācijas un konservācijas būvuzraudzība, ja to veic pašvaldības izvēlēts būvuzraug, pašvaldība apmaksās 100 procentu apmērā.

Informāciju sagatavoja:
Aigars Štāls
Liepājas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists
Mobilais tālrunis: 26 444 290
E-pasts: aigars.stals@liepaja.lv