Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Septembris >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3
AICINĀM UZ DIVU DIENU MĀCĪBĀM - "PIEREDZES APGŪŠANA "KĀ DZĪVO CILVĒKS AR REDZES
4
5
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONA ATTĪSTĪBAS PADOME DISKUTĒ PAR SADARBĪBAS UZLABOŠANU
VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA (VKKF):IZSLUDINĀTIE PROJEKTU KONKURSI VKKF līdz 21. septembrim
6
5 NEDĒĻAS NOGALES BŪS UNIKĀLA IESPĒJA APSKATĪT INDUSTRIĀLĀ MANTOJUMA OBJEKTUS Piecas
ZIEMEĻVALSTU UN BALTIJAS VALSTU MOBILITĀTES PROGRAMMAS „KULTŪRA”IETVAROS IR IZSLUDINĀTS
7
89
TURPINĀS PIETEIKŠANĀS UZŅĒMĒJDARBĪBAS ATBALSTA GRANTAM REMIGRANTIEM BIZNESA IDEJU
VASARĀ KURZEMĒ ATJAUNOTI UN APMEKLĒTĀJIEM ATKLĀTI TRĪS INDUSTRIĀLĀ TŪRISMA
10
AIZVADĪTS PIRMAIS SEMINĀRS DEGRADĒTU TERITORIJU SAKĀRTOŠANAI PROJEKTA “CLEAN
11
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS AICINA UZ SEMINĀRIEM KURZEMES KĀ SPORTA UN ATPŪTAS
12
PROJEKTA “KURZEME VISIEM” IETVAROS PĀRRUNĀ AKTUALITĀTES AR TALSU NOVADA SOCIĀLĀ DIENESTA
13
AICINĀM PIETEIKTIES PERSONAS AR GARĪGA RAKSTURA TRAUCĒJUMIEM BEZMAKSAS PAKALPOJUMU SAŅEMŠANAI
14
1516
17
SKATIES DISKUSIJU TIEŠRAIDĒ "PIEKRASTES "GUDRĀ" IZAUGSME: KĀ TĀ MAINĪSIES NĀKAMAJOS
18
KULDĪGAS MĀKSLAS NAMĀ NORISINĀSIES REĢIONĀLĀ DISKUSIJA PAR KURZEMES AINAVU DĀRGUMIEM2018.
19
20
27. - 28. SEPTEMBRĪ TALSOS AICINĀM UZ APMĀCĪBĀM „PIEREDZES APGŪŠANA "KĀ DZĪVO
21
2223
24252627282930
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2018-05-15
IZSLUDINĀTS LIFE PROJEKTU KONKURSS 2018.GADAM
 
18.aprīlī Eiropas Komisija (EK) ir izsludinājusi pieteikšanos LIFE programmas projektu konkursam, kurā aicina juridiskas personas (organizācijas), kas reģistrētas Eiropas Savienībā iesniegt projekta pieteikumus LIFE programmas finansējumam. Šis aicinājums attiecas gan uz LIFE Vide, gan LIFE Klimats apakšprogrammām.

Šī gada LIFE konkursa kopējais budžets ir 397 miljoni eiro, no kuriem 317 miljoni eiro paredzēti Vides apakšprogrammai un 80 miljoni eiro Klimata pasākumu apakšprogrammai. Atbalsta intensitāte no LIFE programmas – līdz 75% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Lai viennkāršotu pieteikšanos, LIFE Vides apakšprogrammā šogad ieviesta divpakāpju pieteikšanās sistēma:
Līdz jūnija vidum iesniedzama 10 lapas gara projekta koncepcija, kurā aprakstīta vides problēma, projekta mērķi, būtiskākās aktivitātes un rezultāti, un labāko koncepciju autori tiks aicināti iesniegt pilno projektu pieteikumu līdz 2019.gada janvāra beigām.

LIFE Klimata apakšprogrammā tiek saglabāta iepriekšējos gados praktizētā pieteikšanās ar pilnu projekta iesniegumu.

Projektu un koncepciju pieteikšana notiek elektroniski, izmantojot sistēmu eProposal (https://webgate.ec.europa.eu/eproposalWeb/ ). Projektu un koncepciju pieteikšanas termiņi EK:
Papildus LIFE uzsaukumam, izsludināta iespēja pieteikties arī nacionālā finansējuma saņemšanai LIFE projektiem, dodot iespēju saņemt līdzfinansējumu un būtiski samazināt projekta īstenotāja nepieciešamo ieguldījumu
No valsts budžeta ir apstiprināts kopējais pieejamais līdzfinansējums LIFE projektiem 2018. – 2020. gadā - 9 miljoni EUR, no kuriem 5,9 miljoni EUR pieejami Vides apakšprogrammas projektiem un 3,9 miljoni EUR - Klimata pasākumu apakšprogrammas projektiem. Nacionālā finansējuma konkurss ir būtisks instruments Latvijas iesniedzējiem, ļaujot samazināt pašu ieguldījumu projektos un sniedzot iespēju īstenot LIFE projektus plašākam iesniedzēju lokam, jo papildus LIFE EK finansējumam iespējams iegūt valsts atbalstu līdz 30% no projekta izmaksām.

LIFE projektu nacionālajam finansējumam var pieteikties Latvijas Republikā reģistrēta juridiskā persona līdz šī gada 20.jūnijam.

Projekta iesniegums nacionālajam finansējumam, noformēts atbilstoši apstiprinātajam Eiropas Savienības vides un klimata pasākumu programmas LIFE projektu nacionālā finansējuma konkursa nolikumam, jāiesniedz LVAFA,Rīgā, Eksporta ielā 5, LV-1010, darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00, vai noteiktajā termiņā, sūtot ierakstītā vēstulē pa pastu vai elektroniska dokumenta veidā, kas parakstīts ar drošu e-parakstu.

Vairāk informācijas vietnē www.lifeprogramma.lv sadaļā – “Projektu pieteicējiem” vai vēršoties pie LIFE Atbalsta vienības speciālistiem -https://lifeprogramma.lv/lv/kontakti
Par programmu LIFE
LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. LIFE programmas kopējais budžets laika posmam no 2018.–2020. gadam ir EUR 1 657 miljoni. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti 47 projekti.

Par LIFE Atbalsta vienību – projektu CAP LIFE LAT
CAP LIFE LAT (Projekts Nr. LIFE14CAP/LV/000002 “Capacity Building for LIFE Programme implementation in Latvia”) ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un  Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) veidots LIFE projekts ar mērķi veicināt sekmīgo LIFE programmas projektu apjomu Latvijā, sniedzot atbalstu projektu pieteicējiem un realizētājiem.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Mārcēna, Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas, LIFE Atbalsta vienības sabiedrisko attiecību speciāliste, mob.: 26522008,baiba.marcena@lvafa.gov.lv