Sākums » Arhīvs jaunumi » Kuldīgas mākslas namā ar reģionālu diskusiju atklāj Kurzemes reģiona ainavu izstādi
26. septembrī Kuldīgas mākslas namā atklāta ceļojošā izstāde “Ainavu dārgumi”, kur ikviens interesents līdz 13. oktobrim var aplūkot Kurzemes iedzīvotāju un Ainavu ekspertu padomes balsojumā noteiktu 10 Kurzemes ainavu dārgumu fotogrāfijas, kas uzņemtas valsts jubilejas gadā, un vēsturiskus fotoattēlus no iedzīvotāju, muzeju un Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumiem.
Atklāšanas pasākumā Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Evita Dreijere uzsvēra ainavu un ar tām saistīto stāstu lielo nozīmi katra sabiedrības locekļa patriotisma un vietas piederības veidošanā ne tikai pašai Kurzemei, bet Latvijai kopumā, un kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem īpaši godināja pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un iedzīvotājus, kas rūpējas par Kurzemei tik nozīmīgo ainavu saglabāšanu un attīstīšanu.
Kurzemes ainavu dārgumu noteikšanā tika iesaistītas pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un kurzemnieki, aicinot tos iesūtīt arī vēsturiskās fotogrāfijas, stāstus un liecības, kas ir ģimenes arhīvā, lai tos nodotu arī nākamajām paaudzēm. Kopumā Kurzemes reģiona ainavu dārguma statusam tika saņemti 175 pieteikumi. Tos izvērtēja Ainavu ekspertu padome un kopā ar iedzīvotāju balsojumu noteica 10 Kurzemei visraksturīgākās un krāšņākās ainavas – Jūrkalnes stāvkrasta ainava, Kolkasraga ainava, Liepājas Ostas promenādes ainava, Popes muižas un apkārtnes ainava, Papes Ķoņu ciema un Kurzemes seno zvejniekciemu ainavas, Abavas ielejas ainava no Sabiles Vīna kalna, Talsu vecpilsētas ainava, Usmas ezera ainava, Kuldīgas vecpilsētas ainava ar Ventas rumbu, seno tiltu un Alekšupīti, Ziemeļu mola un fortu ainava Liepājas Karostā.
Izstādes atklāšanu Kurzemes mākslas namā ievadīja Latvijas valsts simtgades pasākuma “Reģionu dienas” aktivitātes “Latvijas ainavudārgumi vakar, šodien, rīt” reģionālā diskusija. Tās laikā Kurzemes reģiona pašvaldību un valsts institūciju pārstāvji, nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāji iepazinās ar Kurzemes ainavu dārgumu saglabātāju stāstiem par Papes Ķoņu ciemu, Usmas ezeru, Liepājas promenādi, kā arī uzzināja par ainavu dažādo uztveri Dr. ģeogr. Anitas Zariņas stāstījumā. Spītējot laikapstākļiem, diskusijas dalībnieki Kuldīgas pilsētvidē iepazinās ar tās darbu sev raksturīgās ainavas saglabāšanā, kā arī diskutēja par pilsētas ainavas attīstības iespējām, tūrisma veicināšanas un iedzīvotāju interešu sabalansēšanu.
Ainavu dārgumi ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, ko uzskatām par īpašām reģiona un Latvijas vērtībām, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un diženuma. Lai sagatavotu unikālu dāvanu Latvijai tās simtgadē, VARAM sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un plānošanas reģioniem aicināja iedzīvotājus visā Latvijā iesūtīt savus ainavu dārgumus. Ainavu dārgumu fotoattēli, kā arī iedzīvotāju iesūtītie atmiņu stāsti un iespaidi par tiem tiek saglabāti arī elektroniskajā ainavu dārgumu krātuvē www.ainavudargumi.lv.
Šī lapa izmanto Sīkdatnes lai padarītu mājas lapas aplūkošanu ērtāku. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.Piekrist
Privacy & Cookies Policy
Informācija par sīkdatnēm
Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, tai skaitā obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tīmekļvietnes pamata funkcijas, piemēram navigācijas iespējas. Mēs ar Jūsu piekrišanu varam izmantot arī trešo pušu sīkdatnes statistikas nolūkos. Jūs varat arī atteikties no trešo pušu sīkdatņu izmantošanas, tomēr tas var ietekmēt Jūsu pieredzi tīmekļvietnes satura izmantošanā. Nepieciešamās sīkdatnes nodrošina tīmekļa vietnes pamatfunkcionalitāti, piemēram, lappuses navigāciju un piekļuvi drošām vietām tīmekļa vietnē. Tīmekļa vietne bez šiem sīkfailiem nevar pareizi funkcionēt.
Funkcionālās sīkdatnes palīdz nodrošināt noteiktas funkcijas, piemēram, iespēju dalīties ar tīmekļvietnes saturu sociālo mediju platformās, iegūt atgriezenisko saiti un izmantot citas trešo pušu nodrošinātās iespējas.
Veikstspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu un analizētu tīkemļvietnes galvenos darbības rādītājus, un palīdzētu nodrošināt tīmekļvietnes apmeklētājiem labāku lapas lietošanas pieredzi.
Sīkdatne
Ilgums
Apraksts
YSC
sesija
Šīs sīkdatnes pakalpojuma sniedzējs ir Youtube un tā piesaista apmeklētājam unikālu ID, lai veidotu satistiku par skatītajiem YouTube video.
Analītiskās sīkdatnes ir izmantotas, lai saprastu, kā tīmekļvietnes apmeklētāji izmanto tīmekļvietni. Šīs sīkdatnes palīdz iegūt informāciju par tīmekļvietnes apmeklētāju skaitu u.c. Iegūtā informācija ir pieejama apkopotā veidā, tieši neidentificējot apmeklētāju.
Sīkdatne
Ilgums
Apraksts
_ga
2 gadi
Šīs sīkdatnes nodrošina Google Analytics. Tā tiek izmantota, lai apkopotu standarta žurnālierakstu informāciju par lietotāju darbībām tīmekļvietnē (unikālais apmeklētāju skaits, pieslēguma ilgums). Apkopotā informācija ir anonīma un tieši neidentificē apmeklētāju.
_gat_gtag_UA_141589531_1
1 minūte
Šīs sīkdatnes nodrošina Google un tās tiek izmantotas, lai kontrolētu pieprasījumu apjomu.
_gid
1 diena
Šīs sīkdatnes nodrošina Google Analytics. Tās izmanto, lai iegūtu informāciju, kā apmeklētāji izmanto tīmekļvietni. Katram lietotājam tiek piešķirts unikāls ID, kas tiek izmantots statistikas datu apstrādē. Iegūtie dati ir anonīmi.
Šīs sīkdatnes nodrošina Facebook un tās tiek izmantotas, lai uzrunātu lietotājus ar tiem saistošu reklāmu. Šīs sīkdatnes arī seko līdzi lietotāja uzvedībai interneta tīmekļvietnēs, kurām ir Facebook pixel vai Facebook social spraudnis.
IDE
1 gads 24 dienas
Šīs sīkdatnes nodrošina Google DoubleClick. Tās tiek izmantotas, lai nodrošinātu iespēju identificēt un mērīt reklāmu efektivitāti un pielāgot tās lietotājam, balstoties uz informāciju par reklāmām, kas ir tikušas rādītas tīmekļa vietnes lietotāja ierīcē.
test_cookie
15 minūtes
Šīs sīkdatnes nodrošina Facebook un tās tiek izmantotas, lai uzrunātu lietotājus ar tiem saistošŠīs sīkdatnes nodrošina doubleclick.net. Tās tiek izmantotas, lai pārbaudītu, vai apmeklētāja pārlūks atbalsta sīkdatnes.
VISITOR_INFO1_LIVE
5 mēneši 27 dienas
Šīs sīkdatnes nodrošina Youtube. Tās tiek lietotas, lai novērtētu apmeklētāja datu pārraides ātrumu tīmekļvietnēs ar integrētiem Youtube videomateriāliem.
Nepieciešamās sīkdatnes ir obligātas tīmekļvietnes funkcionēšanai. Tās ietver tikai tās sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļvietnes pamata funkcijas un drošību. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādu personīgu informāciju.