Ģimenes psihoterapijas mērķis ir stiprināt ģimeni kā vienotu veselumu, palīdzot identificēt un mazināt problēmas, kas traucē ģimenes sekmīgai funkcionēšanai. Ģimenes psihoterapija rosina ģimenes locekļus mainīt neprasmīgas, savstarpēji noliedzošas attiecības ģimenē, veicina lielāku savstarpējo sapratni, iecietību un laipnību, informē VBTAI.
Konsultācijas var notikt gan visai ģimenei vienlaicīgi, gan arī citādi – vecākam ar bērnu, vecākiem bez bērniem, vairākiem ģimenes locekļiem vienlaikus vai arī kā individuālās konsultācijas. Jebkurā gadījumā – konsultācijas mērķis būs stiprināt ģimeni kopumā, atklāt tajā līdz šim slēptos resursus, pilnveidot un attīstīt sadarbības un konfliktu risināšanas prasmes un citus aspektus.
Kamēr Latvijā ir noteikta ārkārtējā situācija, konsultācijas noritēs tiešsaistē. Vienas sesijas garums būs ne īsākas par stundu un ne garākas par pusotru stundu, tās notiks vidēji reizi nedēļā. Katra ģimene varēs saņemt no vienas līdz desmit konsultācijām, taču izņēmuma gadījumos terapeitisko sesiju skaits varēs tikt palielināts, norāda inspekcijā.
Ģimenes psihoterapijas konsultācijas notiks Latvijas Sistēmisko un ģimenes psihoterapeitu biedrības psihoterapeitu vadībā. Piesakoties, būs iespējams uzzināt visu 17 terapeitu vārdus un norādīt trīs, ar kuriem ģimene vislabprātāk gribētu kopā strādāt. VBTAI centīsies šīs vēlmes ņemt vērā. Vienīgi gadījumos, ja pie kāda konkrēta speciālista sāks veidoties garas rindas, daļa ģimeņu varētu tikt novirzītas pie cita speciālista, skaidro Gulbe.
Pašreiz piešķirtais finansējums ļaus sniegt atbalstu 420 līdz 450 ģimenēm, prognozē VBTAI pārstāve.
Pieteikšanās iesniegums atrodams VBTAI mājaslapā. Reizē ar iesniegumu tiks lūgts aizpildīt arī anketu par pašreizējo situāciju un problēmsituācijām konkrētajā ģimenē. Lai saņemtu šo atbalstu, ģimenē jābūt vismaz vienam nepilngadīgam bērnam.