Arī Tev noteikti ir pavīdējusi interese veidot savu uzņēmumu, taču esi apstājies, nezinot īsti kā un ar ko sākt. Uzņēmējdarbības uzsākšana var šķist grūts un gana sarežģīts process, turklāt arī statistika par likvidēto uzņēmumu skaitu ne par ko labu neliecina. Tāpēc aicinām sākt ar biznesa idejām, kas neprasa lielas investīcijas un, kurus vari uzsākt kaut tūlīt.

#1 Konsultē, mentorē, sniedz vērtīgus padomus

Ja esi zinošs kādā konkrētā nozarē (piemēram, bizness, mārketings, sociālie mediji) un esi gatavs dalīties ar savām prasmēm, sniedz konsultācijas, par to saņemot samaksu. Ja jutīsies kā zivs ūdenī un redzēsi, ka konsultācijas ienes peļņu, varēsi attīstīt savu uzņēmējdarbību, algojot citus konsultantus un paplašinoties. Labā ziņa –  konsultēšanu varēsi apvienot ar pilnas slodzes darbu, kā arī strādāt gan attālināti, gan klātienē.

#2 Organizē tiešsaistes apmācības un privātstundas

Notiekošais pasaulē pēdējos gados ir mainījis veidu, kādā izvēlamies iegūt zināšanas, arvien vairāk cilvēkiem dodot priekšroku apmācībām tiešsaistē, ne klātienē. Pārskati savu zināšanu un prasmju koferīti un apdomā, kas varētu noderēt citiem. Varbūt vari palīdzēt jauniešiem sagatavoties kādam eksāmenam? Varbūt proti iemācīt pagatavot izcilus eklērus vai debešķīgi gardu lazanju. Iespējams zini vairākas valodas un esi gatavs kādu no tām iemācīt citiem? Apmācības tiešsaistē būs ērti organizējamas un pieejas plašai auditorijai.

#3 Izīrē nekustamo īpašumu

Daudzi kā savu pirmo pasīvo ienākumu avotu izvēlas nekustamo īpašumu izīrēšanu. Protams, lai iegādātos nekustamo īpašumu vai uzceltu to no nulles, būs nepieciešamas lielas investīcijas un arī laiks. Taču iespējams Tavos laukos kāda tukša ēka vai šķūnis gaida savu atdzimšana. Esi radošs! Mazliet ieguldīts darbs ēkas iedzīvināšanā un vari to izīrēt naktsmītnēm, kāzām vai dažādiem vasaras notikumiem.

#4  Administrē sociālos tīklus, radi digitālo saturu

Prasmes veidot digitālo saturu šobrīd ir zelta vērtē! Arī Tu proti uzņemt žurnālu cienīgas fotogrāfijas, montēt video un veidot pārdotspējīgus tekstus? Pārdod savas prasmes tālāk. Lielākā daļa uzņēmumu sociālos tīklus izmanto, lai uzrunātu savu auditoriju, taču resursi un zināšanas, lai paši radītu saturu, ir par maz. Piedāvā savus pakalpojumus un palīdzi augt gan sev, gan uzņēmumiem.

#5 Pārdod internetā

Ja Tev jau ir sava biznesa ideja un ražo preces vai piedāvā pakalpojumus – izveido savu digitālo veikalu un pārdod internetā. Ietaupīsi gan uz telpu un darbinieku izmaksām, gan sasniegsi krietni plašāku auditoriju. Atceries, ka internetā vari pārdot jebko gan fiziskas preces, gan digitālus produktus kā fotogrāfijas, vektorgrafikas vai video failus. Kamēr domā par to, ko ražot un pārdot –  mājaslapās kā Depop, Facebook, Ebay, Amazon ir iespēja pārdot arī lietotas preces labā stāvoklī.

#6 Plāno un organizē pasākumus

Ja Tev patīk sev vai savu tuvinieku svētkiem radīt ideālā pasākuma vīzijas, iesaistoties arī tā īstenošanā, pamēģini piedāvāt arī citiem plānot un organizēt viņu ballītes un notikumus. Ļoti daudziem tādu pasākumu kā kāzas un dzimšanas dienu plānošana un organizēšana sagādā galvassāpes. Te vari nākt viņiem palīgā un ar savu radošumu uzburt neaizmirstamus notikumus.

#7 Investē

Ikvienam investoram ir precīzi jāzina, kur tiek veikti ieguldījumi, jāizsver visi riski un ieguvumi. Tāpēc vissvarīgākais solis pirms investēšanas ir izpēte un sevis informēšana par dažādajām investīciju platformām. Ja izpēte iepriekš netiek veikta, tad tā nav ieguldīšana bet azartspēles. Divi no šobrīd populārākajiem investīciju veidiem ir akciju tirgus un kriptovalūtas. Katrai no tām ir savu plusi un mīnusi, tāpēc, pirms veikt ieguldījumu, ir jāatbild uz tādiem jautājumiem – cik esmu gatavs zaudēt, cik daudz ceru nopelnīt, cik ātri vēlos nopelnīt.

Nepieciešama palīdzība uzņēmuma dibināšanas procesos, finansējuma piesaistē, grāmatvedībā vai mārketingā? Sazinies ar mums!

Informācija pārpublicēta no Kurzemes biznesa inkubatora mājas lapas: https://www.kbi.lv/lasitava/params/post/4055523/7-biznesa-idejas-ko-vari-uzsakt-tulit