2024. gada gada 22. novembrī projekta “Galamērķis – Kurzeme” ietvaros Usma Spa Hotel Resort norisinājās seminārs “Labjūtes tūrisma produkti”. Pasākumā piedalījās aptuveni 40 tūrisma uzņēmēji, pašvaldību pārstāvji un citi tūrisma nozares profesionāļi, kuri kopā diskutēja par labjūtes un veselības tūrisma attīstību reģionā.

Semināru vadīja tūrisma eksperts Andris Klepers, piedāvājot ieskatu Kurzemes tūrisma nozares datos, kā arī veltot īpašu uzmanību labjūtes tūrismam. Viņš uzsvēra, ka labjūte ir ne tikai kvalitatīvas lietas, bet arī drošība, un aicināja izvērtēt, kāpēc tūristi izvēlas konkrētus galamērķus. Eksperts salīdzināja tūrisma piedāvājumus ar Michelin zvaigznēm, veicinot uzņēmēju izpratni par savas vietas un pakalpojumu nozīmīgumu kopējā tūrisma piedāvājumā.

Semināra dalībnieki diskutēja par Kurzemes unikālajām zīmolvedības tēmām, kas atšķir Kurzemes reģionu no citiem reģioniem Latvijā, kā arī par tūristu mītņu kvalitāti un apmeklētāju augsto novērtējumu attiecībā uz viesmīlību. Pēc klientu sniegtajiem aptaujas datiem, kur tie izvērtējuši tūrisma uzņēmumus kurzemnieki norādīti vieni no viesmīlīgākajiem.  Par ko kā īsti kurzemnieki esam īpaši lepni un turpināsim ar to arī dižoties turpmāk. J

Savukārt Gunta Ušpele, Latvijas veselības tūrisma klastera vadītāja, precīzi nodefinēja SPA un wellness atšķirības:

  • SPA ir vieta, kur klientam bez viņa iesaistes tiek veiktas dažādas procedūras,
  • Wellness ietver klienta aktīvu līdzdalību procesā.

Vēl Gunta Ušpele sniedza ieskatu labjūtes tūrisma vēsturē un saistībā ar ajūrvēdu, ķīniešu medicīnu, hidroterapiju un Kneipa terapiju un arī citām, kā arī uzsvēra Latvijas dziedniecisko resursu potenciālu, piemēram, dūņas, minerālūdeņus, ārstnieciskos augus un to izmantošanas iespējas. Klimatiskie apstākļi tika izcelti kā papildu terapijas veids, īpaši rudens un ziemas periodā, kad pastaigas gar jūru sniedz maksimālu ārstniecisko mikroelementu iedarbību.

Seminārā tika aplūkotas arī SPA un wellness nozares tendences, piemēram:

  • Digitālā detoksikācija,
  • Veselīga novecošanās,
  • Kvalitatīvā dzīvildze,
  • Darba un privātās dzīves līdzsvars un citas.

Uzņēmēji tika aicināti apsvērt iespējas attīstīt meža terapiju un pirts kultūras piedāvājumus, papildinot tos ar autentiskiem risinājumiem, piemēram, vilnas pirtīm, sāls vai infrasarkanajām saunām.

Semināra otrajā daļā norisinājās veselības tūrisma produktu attīstības darbnīca, kuru vadīja Andris Klepers un Gunta Ušpele jau kopīgi. Tajā dalībnieki apsprieda jaunu ideju īstenošanas un sadarbības iespējas,  un nonāca pie atziņas, ka savstarpējā sadarbība ir ārkārtīgi nozīmīgs tūrisma attīstības veicinātājs.

Semināru noslēdza Usma Spa Hotel Resort saimniece Iluta Backāne, iepazīstinot ar viņu veselības tūrisma piedāvājumiem un daloties, turpat 20 gadu laikā iegūtajā, pieredzē veselības tūrisma jomā.

Šī paša pasākumu cikla ietvaros nākamais seminārs tiks rīkots 4.12. Nurmuižas Pilī, Talsu novadā, par tēmu “Cik eksportspējīgs ir Kurzemes tūrisms?”.

Iepriekšēja reģistrācija semināram obligāta – ej.uz/SeminarsNURMUIZA

Pasākums tika īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalstu. Seminārs bija daļa no Kurzemes plānošanas reģiona iniciatīvas “Baltijas-Ziemeļvalstu pieredzes apmaiņa ilgtspējīga tūrisma veicināšanā”.