2024. gada 12. – 13. decembrī Kurzemes plānošanas reģions Talsu novada “Kurzemes Rezidencē” uzņēma pārējos Latvijas plānošanas reģionus – Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas plānošanas reģionus – kopīgā kopsapulcē, lai pārrunātu aktualitātes, tai skaitā ar remigrācijas veicināšanu saistītos jautājumus, un stiprinātu reģionu sadarbību. Divu dienu garumā tika uzsvērta konstruktīvas komunikācijas, plānošanas un zināšanu apmaiņas nozīme, radot jaunas idejas kopīgai attīstībai un izaicinājumu pārvarēšanai.
Komunikācija un tīklošanās
Kopsapulce sākās ar praktisku un interaktīvu nodarbību, ko vadīja Dr. Phil Edmunds Apsalons. Nodarbības laikā dalībnieki apguva efektīvas komunikācijas metodes, lai uzlabotu saziņu gan iekšējā darba vidē, gan komunikācijā ar sadarbības partneriem un sabiedrību. Šī sesija sniedza iespēju attīstīt prasmes, kas ir būtiskas gan ikdienas darbā, gan sarežģītu situāciju risināšanā.
Pieredzes apmaiņa un diskusijas
Nākamā darba sesija tika veltīta reģionu darbības nozaru izvērtēšanai un sadarbības stiprināšanai. Tikšanās laikā tika pārrunāti aktuālie jautājumi un meklēti risinājumi efektīvākai partnerībai un ilgtspējīgai izaugsmei.
Viens no tikšanās laikā apspriestajiem jautājumiem bija remigrācija – tika pārrunāta programmu efektivitāte un koordinācija starp reģioniem. Dalībnieki diskutēja par kopīgu pasākumu organizēšanu un atbalsta mehānismiem, kas palīdzētu cilvēkiem, kuri atgriezušies reģionos, veiksmīgāk integrēties vietējās kopienās, vienlaikus stiprinot piederības sajūtu un aktīvu iesaisti kopienas dzīvē. Tāpat īpaša uzmanība tika pievērsta tam, kādi instrumenti un iespējas varētu uzlabot remigrācijas koordinatoru savstarpējo sadarbību, veicinot vienotu un efektīvu pieeju kopīgu rezultātu sasniegšanā.
Tika apspriestas arī citas reģioniem uzticētās būtiskās funkcijas, kā uzņēmējdarbības atbalsta veicināšana, attīstības plānošana un sabiedriskā transporta pieejamības uzlabošana:
- Uzņēmējdarbības atbalsts – Diskutēta nepieciešamība attīstīt efektīvas iniciatīvas, piemēram, kopīgas platformas un stratēģijas, lai sekmētu uzņēmējdarbību un veicinātu reģionu labās pieredzes apmaiņu.
- Attīstības plānošana – Apspriesti nākamā perioda uzdevumi, tostarp esošo programmu uzraudzība, finansējuma piesaiste un resursu optimizācijas iespējas.
- Sabiedriskais transports – Izcelti soļi pieejamības uzlabošanai attālos reģionos, uzsverot integrēto risinājumu nozīmi un mācoties no citu reģionu labās pieredzes.
Kopsapulces noslēgumā reģioni prezentēja paveikto un dalījās pieredzē par dažādu projektu īstenošanu. Rīgas reģions uzsvēra enerģētikas projektu nozīmi ilgtspējīgai attīstībai un nozares pilnveidošanai, savukārt Vidzeme akcentēja inovāciju un viedās specializācijas lomu jaunu ideju ieviešanā. Latgale iepazīstināja ar iniciatīvām uzņēmējdarbības vides uzlabošanā un iespēju radīšanā vietējām kopienām. Zemgale izcēla vides un klimata projektus kā būtiskus ilgtspējīgas attīstības veicināšanai. Kurzeme prezentēja GIS risinājumus teritorijas analīzei un datu vizualizācijai, kas palīdz mērķtiecīgi pieņemt lēmumus.
Šī sesija bija vērtīga pieredzes apmaiņai, sasniegumu analīzei un praktisku risinājumu identificēšanai ilgtspējīgai attīstībai un sadarbības stiprināšanai.
Šādas tikšanās nodrošina iespēju pārrunāt aktuālos jautājumus, dalīties pieredzē un rast kopīgus risinājumus, efektīvāk plānojot reģionu attīstību un iedzīvotāju labklājību. Dalībnieki guva praktiskas atziņas, stiprināja kontaktus un ieguva jaunas idejas turpmākajam darbam.
Kurzemes plānošanas reģions izsaka pateicību visiem dalībniekiem par aktīvu iesaisti un vērtīgajām diskusijām, kas veidos pamatu vēl veiksmīgākai sadarbībai nākotnē!