Industriālajam mantojumam Latvijā un Igaunijā ir lielas attīstības iespējas un tā objekti iegūst arvien nozīmīgāku lomu tūrisma piedāvājumā, pēc industriālā mantojuma nedēļas nogales secinājuši tās organizētāji un objektu saimnieki. Kopumā piecās nedēļas nogalēs 55 industriālā mantojuma objektus Latvijā un Igaunijā apmeklējuši vairāk nekā 13 tūkstoši viesu, vislielāko interesi izrādot par bākām, seno fabriku ēkām, dzelzceļa objektiem un ūdenstorņiem.
“Esam spēruši pirmos soļus, lai industriālā mantojuma celtnes un objekti, kas savas funkcijas zaudējuši, pārtop par jauniem tūrisma objektiem, aizraujoši iepazīstinot ar savu vēsturi. Igaunijā mūsu piedāvājumu – doties nedēļas nogaļu tūrēs – izmantoja aptuveni 2 tūkstoši cilvēku, savukārt Latvijā industriālā mantojuma objektos uzņēmām vairāk nekā 11 tūkstošus cilvēku. Lielā iedzīvotāju interese apliecina, ka mums jāturpina industriālā tūrisma objektu sakārtošana un maršrutu pilnveide, tāpēc strādājam pie ceļveža izveides gan vietējiem, gan ārvalstu ceļotājiem,” stāsta Jana Kalve, Kurzemes plānošanas reģiona projekta „Industriālais mantojums” vadītāja.
Piecas nedēļas nogales septembrī un oktobrī apmeklētājiem bija pieejami unikāli industriālā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā. Daži no tiem ikdienā nav pieejami, piemēram Liepājas ūdenstornis, Valdgales vējdzirnavas. Ērtības labad visi objekti bija apvienoti piecos maršrutos pa reģioniem – Vidzeme, Kurzeme, Rīgas reģions, kā arī Rietumu un Dienvidigaunija. Maršrutos bija iekļautas bākas, dzirnavas, hidroelektrostacijas, ūdenstorņi, senu ražotņu ēkas, muzeji un dzelzceļu mantojuma objekti.
Vidzemē visapmeklētākās bija senās ražotnes un dzelzceļš (Gulbenes-Alūksnes bānītis un Gulbenes depo), Rietumigaunijā – bākas, Rīgas reģionā apmeklētāji deva priekšroku virknei ražotņu un to muzejiem, savukārt Dienvidigaunijā vislielāko interesi ceļotāji izrādīja par dzirnavām. Kurzeme bija viens no visapmeklētākajiem reģioniem, kur gandrīz 6400 viesu deva priekšroku bāku un ūdenstorņu iepazīšanai.
Projekts “Industriālais mantojums tūrisma attīstībai”, kas tiek realizēts INTERREG Igaunijas – Latvijas programmas ietvaros, ļauj izcelt industriālā mantojuma objektus un maršrutos vienkopus piedāvāt interesentiem tos apskatīt. Nepilnu divu gadu laikā Latvijā jau ir atjaunoti un notiek darbs pie Zilākalna un Aizputes ūdenstorņa, Airītes stacijas, Baložu dzelzceļa, Kuldīgas industriālā mantojuma torņa, Jaunpils dzirnavām, kā arī Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvokļa. Kopumā Latvijā un Igaunijā ar projekta finansiālo atbalstu tiks uzlaboti 25 industriālā mantojuma objekti.
Ar visiem projekta objektiem un aktualitātēm var iepazīties:
Šī lapa izmanto Sīkdatnes lai padarītu mājas lapas aplūkošanu ērtāku. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.Piekrist
Privacy & Cookies Policy
Informācija par sīkdatnēm
Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, tai skaitā obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tīmekļvietnes pamata funkcijas, piemēram navigācijas iespējas. Mēs ar Jūsu piekrišanu varam izmantot arī trešo pušu sīkdatnes statistikas nolūkos. Jūs varat arī atteikties no trešo pušu sīkdatņu izmantošanas, tomēr tas var ietekmēt Jūsu pieredzi tīmekļvietnes satura izmantošanā. Nepieciešamās sīkdatnes nodrošina tīmekļa vietnes pamatfunkcionalitāti, piemēram, lappuses navigāciju un piekļuvi drošām vietām tīmekļa vietnē. Tīmekļa vietne bez šiem sīkfailiem nevar pareizi funkcionēt.
Funkcionālās sīkdatnes palīdz nodrošināt noteiktas funkcijas, piemēram, iespēju dalīties ar tīmekļvietnes saturu sociālo mediju platformās, iegūt atgriezenisko saiti un izmantot citas trešo pušu nodrošinātās iespējas.
Veikstspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu un analizētu tīkemļvietnes galvenos darbības rādītājus, un palīdzētu nodrošināt tīmekļvietnes apmeklētājiem labāku lapas lietošanas pieredzi.
Sīkdatne
Ilgums
Apraksts
YSC
sesija
Šīs sīkdatnes pakalpojuma sniedzējs ir Youtube un tā piesaista apmeklētājam unikālu ID, lai veidotu satistiku par skatītajiem YouTube video.
Analītiskās sīkdatnes ir izmantotas, lai saprastu, kā tīmekļvietnes apmeklētāji izmanto tīmekļvietni. Šīs sīkdatnes palīdz iegūt informāciju par tīmekļvietnes apmeklētāju skaitu u.c. Iegūtā informācija ir pieejama apkopotā veidā, tieši neidentificējot apmeklētāju.
Sīkdatne
Ilgums
Apraksts
_ga
2 gadi
Šīs sīkdatnes nodrošina Google Analytics. Tā tiek izmantota, lai apkopotu standarta žurnālierakstu informāciju par lietotāju darbībām tīmekļvietnē (unikālais apmeklētāju skaits, pieslēguma ilgums). Apkopotā informācija ir anonīma un tieši neidentificē apmeklētāju.
_gat_gtag_UA_141589531_1
1 minūte
Šīs sīkdatnes nodrošina Google un tās tiek izmantotas, lai kontrolētu pieprasījumu apjomu.
_gid
1 diena
Šīs sīkdatnes nodrošina Google Analytics. Tās izmanto, lai iegūtu informāciju, kā apmeklētāji izmanto tīmekļvietni. Katram lietotājam tiek piešķirts unikāls ID, kas tiek izmantots statistikas datu apstrādē. Iegūtie dati ir anonīmi.
Šīs sīkdatnes nodrošina Facebook un tās tiek izmantotas, lai uzrunātu lietotājus ar tiem saistošu reklāmu. Šīs sīkdatnes arī seko līdzi lietotāja uzvedībai interneta tīmekļvietnēs, kurām ir Facebook pixel vai Facebook social spraudnis.
IDE
1 gads 24 dienas
Šīs sīkdatnes nodrošina Google DoubleClick. Tās tiek izmantotas, lai nodrošinātu iespēju identificēt un mērīt reklāmu efektivitāti un pielāgot tās lietotājam, balstoties uz informāciju par reklāmām, kas ir tikušas rādītas tīmekļa vietnes lietotāja ierīcē.
test_cookie
15 minūtes
Šīs sīkdatnes nodrošina Facebook un tās tiek izmantotas, lai uzrunātu lietotājus ar tiem saistošŠīs sīkdatnes nodrošina doubleclick.net. Tās tiek izmantotas, lai pārbaudītu, vai apmeklētāja pārlūks atbalsta sīkdatnes.
VISITOR_INFO1_LIVE
5 mēneši 27 dienas
Šīs sīkdatnes nodrošina Youtube. Tās tiek lietotas, lai novērtētu apmeklētāja datu pārraides ātrumu tīmekļvietnēs ar integrētiem Youtube videomateriāliem.
Nepieciešamās sīkdatnes ir obligātas tīmekļvietnes funkcionēšanai. Tās ietver tikai tās sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļvietnes pamata funkcijas un drošību. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādu personīgu informāciju.