Igaunijas-Latvijas programmas atbalstīto sadarbības projektu aktivitātes un sasniegumus ir pamanījuši un plašākai sabiedrībai parādījuši nacionālie mediji. Programma un projekti no 2018. līdz 2020. gadam plašsaziņas līdzekļos parādījās vairāk nekā 3400 reizes, vairāk nekā 3/4 no tiem Latvijas kanālos. No tiem Kurzemes plānošanas reģiona kopā ar partneriem īstenotā projekta “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai” aktivitātes publicitātes veicināšanai panākušas, ka industriālais mantojums starp citiem programmas projektiem ieņēmis godpilno 3.vietu komunikācijas jomā plašsaziņas līdzekļos pēdējo 3 gadu laikā!
“Industriālais mantojums, piemēram, ūdenstorņi, bākas, dzirnavas, Latvijā un arī Eiropā kļūst par arvien pievilcīgāku tūrisma mērķi. To apliecina arī mūsu rīkotie nedēļas nogaļu pasākumi pērnā gada septembrī un oktobrī, kas guva atsaucību medijos un kopumā piecās nedēļas nogalēs 55 industriālā mantojuma objektus Latvijā un Igaunijā apmeklēja vairāk nekā 13 tūkstoši viesu. Tāpēc priecājos, ka, īstenojot šo projektu, ne tikai esam radījuši ceļvedi un maršrutu mūsu industriālā mantojuma iepazīšanai, kā arī sadarbības tīklu starp objektu saimniekiem un tūrisma attīstības plānotājiem, bet arī atjaunojuši vai pilnveidojuši pašus objektus, tādējādi saglabājot šo vēsturisko bagātību. Mēs ceram, ka šī Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas atzinība piesaistīs vēl vairāk apmeklētāju, ” stāsta Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Jana Kalve.
Tūrisma ceļvedis “Industriālais mantojums tūrismam Igaunijā un Latvijā”, ko kopā ar partneriem izveidojis Kurzemes plānošanas reģions, pieejams projekta mājas lapā https://industrialheritage.travel/lv 5 valodās, kā arī tūrisma informācijas centros Latvijā un Igaunijā.
Savukārt Interaktīvā kartē var ērti un uzskatāmi aplūkot Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objektus, kas iesaistījušies projekta “ Industriālais mantojums tūrismam” īstenošanā. Šeit vienkopus pieejama saistoša informācija par objektiem, kas atvērti apmeklētājiem un piedāvā īpašas ekskursijas, aizraujošas ekspozīcijas un citas izzinošas aktivitātes. Kartē pieejama informācija par objektu precīzu atrašanās vietu, to apraksts un fotogalerijas. Vairumam objektu pieejamas arī vairākās virtuālās tūres, kas ļaus vēl plašāk iepazīt šīs apskates vietas piedāvājumu.
Interaktīvā kartePar projektu
Projekts “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai” (Revival of Industrial heritage for tourism development) tika realizēts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. – 2020. gadam un tajā bija iesaistījušies 30 partneri. Projekta vadošais partneris bija Kurzemes plānošanas reģions. Projekta mērķis bija iedzīvināt industriālo mantojumu tūrisma attīstībai, veicinot sabiedrības izpratni par industriālā mantojuma vērtībām un nozīmi tūrisma piedāvājuma dažādošanai projekta reģionos, izveidojot sadarbības tīklu starp iesaistītajām pusēm tūrisma un industriālā mantojuma sfērā, kā arī veidot sadarbību ar Eiropas Industriālā mantojuma tīkliem, attīstot industriālā mantojuma objektus par pievilcīgām tūrisma vietām, kas atbilst ceļotāju vajadzībām, kā arī reklamējot industriālā mantojuma tūrisma vietas ārvalstu un vietējiem ceļotājiem.
Papildu informācija par projektu pieejama:
FB – https://www.facebook.com/industrialheritagefortourism/
YT – https://www.youtube.com/channel/UC6haTXsbz3aLX4XagCT0jfw
EstLat mājas lapā – https://estlat.eu/en/estlat-results/industrial-heritage.html
Informāciju sagatavoja:
Jana Kalve,
Kurzemes plānošanas reģiona
projekta „Industriālais mantojums” vadītāja,
mob. 29524558,
e-pasts: jana.kalve@kurzemesregions.lv,
www.kurzemesregions.lv
Šis dokuments atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.