Edgars Miķelsons, viens no sižeta galvenajiem varoņiem, kopā ar sievu un līdzīpašnieku atvēra kafejnīcu “Teika”, izmantojot Liepājas jaunākās uzņēmējdarbības atbalsta programmas iespējas. Savukārt Aivis Sveilis, SIA “Perfection 86” īpašnieks, saņēma remigrācijas grantu 10 000 eiro apmērā, lai attīstītu savu biznesu. Abi ir lielisks piemērs tam, kā, atgriežoties no ārzemēm, var ne tikai veiksmīgi iekļauties vietējā sabiedrībā, bet arī būt uzņēmīgiem un radīt jaunas iespējas sev un citiem.
Pozitīvu sadarbību ar pašvaldībām uzsver arī Agnese Berģe, Kurzemes plānošanas reģiona reģionālā remigrācijas koordinatore. Viņa norāda, ka intensīvs darbs pie remigrantu atbalsta sistēmas būtiski veicina gan atgriešanos, gan veiksmīgu iekļaušanos uzņēmējdarbībā un sabiedrībā.
Sižetā Arnis Vītols (Liepājas Centrālās administrācijas Ekonomikas un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs), Brigita Dreiže (Liepājas Centrālās administrācijas Sabiedrības pārvaldes speciāliste) un Agnese Berģe (Kurzemes plānošanas reģiona reģionālā remigrācijas koordinatore) skaidro, kādu atbalstu remigranti var saņemt no pašvaldībām. Viņi uzsver, ka atgriešanās mājās bieži mudina cilvēkus būt atvērtākiem jaunām iespējām, īpaši uzņēmējdarbības jomā. Sižetā tiek analizēti arī ekonomiskie faktori, kas sekmē atgriešanos – līdzīgas cenas un algas kā Apvienotajā Karalistē, bērnu integrācija skolās un atbalsts dokumentu un finanšu sakārtošanā.
Liepājas un Kurzemes pieredze rāda, ka atgriezties mājās nozīmē izmantot jaunas iespējas un radīt ko īpašu – savu stāstu, savu biznesu un savu vietu Latvijā. Šeit remigranti tiek sagaidīti ar atvērtām rokām, piedāvājot draudzīgu vidi, kur attīstīt savas idejas un dzīvi.
Informācija pārpublicēta no Latvijas Radio 1 sadaļas portālā LSM: https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta-regionos/remigranti-izmanto-atbalsta-iespejas-un-uzsakto-biznesu-liepaja-.a197497/