Informējam, ka ar VKKF Latvijas valsts mežu Kurzemes kultūras programmas finansiālu atbalstu 20. septembrī plkst. 19:00 Maras muižā norisināsies ceturtais kultūrvēsturiski izzinošā cikla “MarKabe” pasākums – koncerts, kura virstēma šoreiz būs mūzika arfai.
Kultūrizglītojošā pasākuma “MarKabe” ceturtajā norisē “Arpa Sola” uzstāsies talantīgā arfiste, Liepājas simfoniskā orķestra mūziķe Dārta Tisenkopfa. Viņas izpildījumā klausītājiem būs iespēja dzirdēt klasiku un latviešu komponistu skaņdarbus arfai.
Dārta Tisenkopfa 2018. gadā ar izcilību absolvējusi un ieguvusi maģistra grādu arfas spēles specializācijā Parmas konservatorijā, Itālijā, pie profesora Emanuela Degli Esposti. Studējot apguvusi arī baroka lautas spēli pie profesora Gian Luca Lastraioli. Mūziķe regulāri koncertē kā soliste un kamermūziķe un kopš 2019. gada janvāra darbojas Liepājas Simfoniskā orķestra sastāvā. Vairākkārt uzstājusies Orchestra RegionaleEmilia-Romagna un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā. Gados jaunā mūziķe guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, tostarp, 2015. gadā ieguvusi Caramiello goda prēmiju starptautiskajā arfistu konkursā “Suoni d’Arpa” Itālijā, un 2012. gadā 2. vietas prēmiju starptautiskajā arfistu konkursā “Suoni d’Arpa Sasomaggiore”.
Par tik netipisku – arfas instrumenta spēles izvēli kādā intervijā mūziķe atklāj: “Ir sajūta, ka šis instruments vienmēr manī ir bijis – tas vilināja vēl pirms radās cieša saskare ar to; šķiet, es pat nebiju to nekur dzirdējusi – ja nu vienīgi kādā koncertā vai Čaikovska baletā. Likās – arfa mani aizved kaut kur citur, un nekādā veidā nav salīdzināma ar citiem instrumentiem, un šī sajūta manī saglabājusies vēl joprojām! Nevaru iztēloties neko citu, kas atsvērtu to, ko manā dzīvē dod šis instruments.“
Pirms un pēc pasākuma koncertdaļas apmeklētājiem būs iespēja aplūkot nesen restaurēto Maras muižu, kas atrodas Turlavas pagastā, Kuldīgas novadā. Muižas kungu pils ir celta 1750. gadā kā tipiska baroka ēka. Unikāla ir ne tikai līdz mūsdienām saglabājusies celtne, bet arī senie, 16. gadsimta Livonijas laika pamati ar velvētajām pagraba telpām uz kuriem muiža uzbūvēta. Maras muiža ir Kurzemes un Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums, par ko liecina labi saglabājušies arhitektoniskie elementi – autentiskais kungu mājas plānojums, telpu izkārtojums anfilādē, koka grīdas un greznās kāpnes, kamīns un vairākas krāsnis.
Pasākuma dalības maksa apmeklētājiem – 12,00 EUR, kurā iekļauta arī glāze šampanieša. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālr. +371 26376974. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots.
Digitāla ekskursija Maras muižā pieejama: https://www.marasmanor.info/
Papildus informācijai: https://www.facebook.com/events/267573261153318/
Informāciju sagatavoja:
Irita Kalēja
“Liepaja Music” projektu vadītāja
Tel. +371 26470868
info@liepajamusic.lv