Labklājības ministrija (LM) aprīlī ir noslēgusi sadarbības līgumus ar 28 pašvaldībām, to vidū ar 4 Kurzemes pašvaldībām, par 40 sociālā dienesta darbinieku sagatavošanu un iesaistīšanu personu ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) vajadzību izvērtēšanā un individuālā atbalsta plānošanā, kā arī sociālo dienestu darba attīstībā, tādējādi veicinot kvalitatīva deinstitucionalizācijas procesa ieviešanu Latvijā.
No 28 sadarbības pašvaldībām Kurzemi pārstāv 4 pašvaldības – Liepāja, Kuldīgas, Saldus un Talsu novadi, kopumā deleģējot 6 darbiniekus – no Liepājas sociālā dienesta 2, no Kuldīgas novada 2 un no Saldus un Talsu novada sociālajiem dienestiem pa 1 sociālajam darbiniekam.
Pašvaldību deleģētie 40 sociālie darbinieki līdz 22.aprīlim tiks apmācīti darbam ar “Atbalsta intensitātes skala” metodiku, ko izstrādājusi un piedāvā ASV organizācija “Personu ar intelektuālajiem un attīstības traucējumiem Amerikas apvienība”. Apmācību nolūks ir profesionāli sagatavot darbiniekus reģionos, lai viņi pēc vienotas metodikas izvērtētu personu ar GRT vajadzības un atbilstoši tām sastādītu individuālus atbalsta plānus patstāvīgai dzīvei sabiedrībā.
Kurzemes reģionā apmācītajiem 6 sociālajiem darbiniekiem līdz 2016.gada beigām būs jāizvērtē 347 personas ar GRT reģionā un jāsastāda tām individuāli atbalsta plāni. Personu ar GRT izvērtēšana notiks projekta “Kurzeme visiem” ietvaros, kura mērķis ir īstenot deinstitucionalizācijas procesu Kurzemē.
Pēc atbalsta plānu izstrādes apmācītie darbinieki turpinās profesionāli pilnveidoties LM organizētajos kursos, lai savas pašvaldības sociālajā dienestā ieviestu praksē apgūtās metodikas un sniegtu atgriezenisko saiti Labklājības ministrijai.
Informāciju sagatavoja
Inese Siliņa
Kurzemes plānošanas reģiona
projekta “Kurzeme visiem” sabiedrisko attiecību speciāliste
m.t. 29811722, inese.silina@kurzemesregions.lv