2024. gada 20. oktobrī Cēsīs notika Vidzemes plānošanas reģiona organizētais pasākums “Remigrantu stāstu pēcpusdiena”, kur Santa Kora Barzana Crespo dalījās ar savu aizraujošo pieredzi no 1000 kilometru ceļojuma pa Svētā Jēkaba ceļu. Šis ceļojums, kas veda caur Camino del Norte un Camino Portugues, bija gan fizisks pārbaudījums, gan dziļa garīga pieredze, kas palīdzēja Santai atklāt jaunas dzīves dimensijas. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 25 dalībnieki, tostarp remigranti un repatrianti, kuri atgriezušies Latvijā, daloties savā pieredzē un gūstot iedvesmu no Santas stāsta.

Pasākumā piedalījās arī Kurzemes plānošanas reģiona reģionālā remigrācijas koordinatore Agnese Berģe, kura uzsvēra starpreģionu sadarbības nozīmīgumu un atzinīgi novērtēja Vidzemes kolēģes Ingas Madžules darbu.

Agnese Berģe atzina: “Šādi stāstu vakari ir lieliska platforma, kur remigranti var dalīties savos piedzīvojumos un iedvesmot citus pārdomāt savu atgriešanos dzimtenē. Mūs vieno kopīgs mērķis – atbalstīt remigrāciju un iedvesmot tautiešus atgriezties Latvijā.”

Pasākumā bija klāt arī Jānis Ronis no Piebalgas Porcelāna Fabrikas, kurš izteica ideju par ceļotāju klubiņa izveidi, lai turpinātu dalīties ar līdzīgiem piedzīvojumiem. Santa demonstrēja 20 minūšu video par savu ceļojumu, dalījās ar praktiskiem padomiem, kā sagatavot ceļojuma somu, un runāja par emocionālajiem izaicinājumiem, kas piedzīvoti ceļā. Apmeklētāji aktīvi uzdeva jautājumus un dalījās savos iespaidos.

Pasākuma gaitu filmēja arī RETV, un sižets par šo iedvesmojošo pēcpusdienu tiks publicēts 23. oktobrī ziņu raidījumā. Latvijas Radio izskanēs sižets par šo pasākumu 27. oktobra rītā.

Šis pasākums ir daļa no Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatores Ingas Madžules iniciatīvas, kas aicina remigrantus dalīties ar saviem stāstiem un pieredzi. Inga uzsver, ka katra šāda tikšanās ir tilts starp tautiešiem ārvalstīs un Latviju, stiprinot saikni ar dzimteni un iedvesmojot citus sekot šiem stāstiem.

Šādu pieredzes apmaiņu un sadarbības pasākumu mērķis ir veicināt remigrantu atbalstu, kā arī veidot jaunus stāstus un kopīgas iniciatīvas, kas palīdzētu veicināt iedzīvotāju atgriešanos Latvijā. Šīs tikšanās stiprina saiknes starp reģioniem un veido pamatu turpmākām aktivitātēm, kas varētu atvieglot atgriešanās procesu gan Kurzemē, gan Vidzemē.

Informācija sagatavota, balstoties uz Vidzemes plānošanas reģiona ierakstu Facebook.