Lai aktualizētu remigrācijas jautājumu risināšanu un veicinātu sadarbību starp pašvaldībām, 24. oktobrī Liepājā, kafejnīcā “Teika”, Kurzemes plānošanas reģions organizēja apmācības pašvaldību pārstāvjiem par tēmu “Domāšanas stratēģijas un paškoučinga metodes ikdienas darbam”. Apmācību mērķis bija sniegt pašvaldību pārstāvjiem praktiskas un noderīgas paškoučinga metodes ikdienas darbam un profesionālai izaugsmei, kā arī iepazīstināt ar Edvarda de Bono sešu domāšanas cepuru metodi, lai risinātu uzdevumus praksē.

Apmācībās piedalījās pārstāvji no Liepājas un Ventspils valstspilsētām, kā arī no Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus un Ventspils novadiem. Pasākumu atklāja Kurzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja Evita Ozoliņa, uzsverot sadarbības nozīmi un priecājoties par iespēju satikties klātienē. Reģionālā remigrācijas koordinatore Agnese Berģe iepazīstināja ar remigrācijas procesiem Kurzemē, pašvaldību lomu un individuālu piedāvājumu sagatavošanu remigrantiem.

Ar pieredzi dalījās arī Ventspils Augsto tehnoloģiju parka LIVIN projekta koordinatore Ina Servuta, stāstot par Ventspils pašvaldības pieredzi, kā arī Liepājas Centrālās administrācijas Ekonomikas un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs Aldis Vītols, kas iepazīstināja ar remigrantu uzņēmējdarbības projektu līdzfinansēšanas konkursu Liepājā.

Pirmās daļas noslēgumā kafejnīcas “Teika” līdzīpašnieki, remigranti Edgars un Beatrise Miķelsoni, dalījās savā atgriešanās pieredzē un uzņēmējdarbības attīstības ceļā, ko veicināja Liepājas jaunākā atbalsta programma.

Apmācības vadīja karjeras konsultante un pieaugušo izglītības eksperte Agnese Lejniece, kura vadīja nodarbības par praktiskām personības izaugsmes metodēm. Pasākums noslēdzās ar aktīvām diskusijām un pieredzes apmaiņu starp pašvaldību pārstāvjiem. Dalībnieki saņēma apliecinājumus par dalību apmācībās.

Par remigrācijas koordinatoru atbalstu:
Ja Jums ir jautājumi vai nepieciešams atbalsts atgriezties Latvijā, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatoru. Pēc vajadzību izvērtēšanas koordinators sadarbībā ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm sagatavos individuālu piedāvājumu, kas var ietvert atbalstu ģimenēm, mājokļa jautājumu risināšanā, darba un uzņēmējdarbības iespēju meklēšanā, kā arī sociālo un sadzīves jautājumu risināšanā. Detalizētu informāciju par pakalpojumiem iespējams iegūt: www.paps.lv. Vairāk par remigrāciju Kurzemē: www.kurzemesregions.lv/remigracija

Informāciju sagatavoja:
Agnese Berģe,
Kurzemes plānošanas reģiona
Reģionālā remigrācijas koordinatore
e-pasts: koordinatore@kurzemesregions.lv