LLI-010 “DABAS TŪRISMS VISIEM (UniGreen)”
KPR foto
Pirmajā projekta īstenošanas periodā (maijs – oktobris) ir uzsākts darbs visās četrās projekta komponentēs – projekta vadība, komunikācija, dabas pieejamība visiem (infrastruktūras attīstības pasākumi) un kompetences pilnveides un mārketinga pasākumi. Infrastruktūras attīstības pasākumu ietvaros Kurzemē plānots uzsākt esošās dabas takas atjaunošanu un takas pagarinājuma izbūvi gar jūras krastu Rojas novadā, skatu torņa izbūvi Sātiņu dīķu tuvumā Saldus novadā, dabas takas izbūvi gar Ventas upes krastu Skrundas un Kuldīgas novados, dabas takas izbūvi gar Usmas ezeru Ventspils novadā un uzsākt sagatavošanās darbus tūrisma infrastruktūras attīstībai Durbes ezera apkaimē. Infrastruktūras attīstības pasākumu ietvaros Lietuvā paredzēts uzsākt Jaurikla parka labiekārtošanu Kretingā, skatu platformas izbūvi Plateļu ezera tuvumā Žemaitijas Nacionālajā parkā, kā arī sagatavošanās darbus pontonu piestātņu izbūvei Aukštaitijas Nacionālajā parkā un Kirkilu ezeru pieejamības uzlabošanai Biržu Reģionālajā parkā. Lielākā daļa plānoto infrastruktūras attīstības aktivitāšu tiks pielāgotas tā, lai dabas objekti būtu pieejami arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Kompetences pilnveides un mārketinga pasākumu ietvaros projekta īstenošanas pirmajā periodā plānots uzsākt darbu 25 dabas gidu apmācību programmas izstrādei un apmācību īstenošanai Kurzemes reģionā, organizēt 25 Kurzemes reģiona tūrisma speciālistu pieredzes apmaiņas vizīti Lietuvā un 30 Kurzemes un Lietuvas tūrisma speciālistu un projekta dalībnieku mācību vizīti Somijā, kā arī organizēt konferenci 50 pašvaldību un dabas aizsargājamo teritoriju tūrisma speciālistiem, t.sk. tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un infrastruktūras attīstītājiem no Latvijas un Lietuvas, ar mērķi aizsākt diskusijas un pievērst uzmanību tūrisma nozares izaicinājumiem infrastruktūras un pakalpojumu pielāgošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Projekta īstenošanas rezultātā 2 gadu laikā ar INTERREG Latvijas-Lietuvas sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstu Kurzemē un Lietuvas pierobežu reģionos paredzēts izveidot 6 ar dažādiem izglītojoši izklaidējošiem elementiem aprīkotas pastaigu takas, 3 atpūtas vietas, uzbūvēt 3 skatu torņus un 7 pontonu piestātnes, sagatavot vairāk kā 40 dabas taku kartes, kājāmgājēju taku ceļvedi, kā arī veikt citus pasākumus dabas objektu pieejamības veicināšanai. Īpaši jāizceļ, ka nozīmīga daļa projekta aktivitāšu vērsta uz dabas objektu infrastruktūras un tūrisma produktu pielāgošanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Ar uzsākšanas sanāksmes prezentācijām var iepazīties zemāk pielikumos:
Par projektu īsumā
Kompetences pilnveides un mārketinga pasākumi projektā
Projektā plānotie dabas objektu infrastruktūras attīstības pasākumi pielikumos
Kurzemē:
- Durbes novadā
- Rojas novadā
- Saldus novadā
- Ventspils novadā
- Skrundas novadā
- Kuldīgas novadā
Lietuvā:
- Aukštaitijas nacionālajā parkā
- Biržu reģionālajā parkā
- Kretingā
- Žemaitijas nacionālajā parkā
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Alise Lūse
Tālrunis: 26567874, alise.luse@kurzemesregions.lv