Latvijā un Igaunijā tūristiem pieejamas militārā mantojuma vietas – muzeji, militārā aprīkojuma vietas, takas, bunkuri, cīņu vietas, militārās pilsētas, infrastruktūras objekti, piemiņas vietas, kas liecina par laiku no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā un abu valstu neatkarības iegūšanas 1918. gadā līdz tās atjaunošanai 1990./1991. gadā.
Par militārā mantojuma vietām var lasīt aprakstus, saistītos atmiņu stāstus, atrast vēsturiskus un mūsdienu foto, tūrisma pakalpojumus un ceļojumu maršrutu ieteikumus. Pieejama informācija arī par daudzām mazāk zināmām un retāk apmeklētām, tomēr vēsturiski nozīmīgām militārā mantojuma vietām Latvijā un Igaunijā.
Tās veido kopīgu militārā mantojuma stāstu par to, kā Pirmā pasaules kara beigās radās abas valstis, kā tās nosargāja savu pastāvēšanu Neatkarības karos, kā abas valstis sagrāva Otrais pasaules karš, kādēļ vairāk kā desmit gadus pēc kara nacionālie partizāni pretojās padomju okupācijas varai, un kā pēc gadu desmitiem ilgušās okupācijas neatkarība tika atjaunota.
Objekti
Par katru militārā mantojuma vietu norādīta šāda informācija:
- apraksts
- vēsturiskie un mūsdienu foto
- saistītais vēstures posms un notikumi laika līnijā
- saistītās vēstures tēmas
- atmiņu stāsti
- interneta vietne, kontakti sociālajos tīklos
- GPS koordinātas
- saite uz karti
- adrese un kontaktinformācija (vairākām vietām, kas apskatāmas dabā, piemēram, kauju un piemiņas vietām, kādreizējām militārām būvēm, adrese un tālruņa numurs neeksistē, tādēļ tas nav norādīts)
Maršruti
Militārā mantojuma vietu apceļošanai ir izveidoti maršruti, kuru aprakstā norādīts ceļošanas veids, maršruta sadalījums pa dienām, militārā mantojuma vietu, naktsmītņu un ēdināšanas vietu izvēle. Plānojot ceļojumu, ieteicams iepriekš precizēt praktisku informāciju, piemēram, objektu darba laikus un pieejamos pakalpojumus.