Kurzemes plānošanas reģiona (turpmāk – KPR) Uzņēmējdarbības centrs veica sadarbības partneru – uzņēmēju aptauju par sadarbības procesā iegūtajiem rezultātiem. Uzņēmēji norādīja uz virkni pozitīvo aspektu, kas atspoguļo sadarbības potenciālu uzlabot uzņēmējdarbības vidi un veicināt izaugsmi. Daudzi uzņēmumi uzsvēra, ka atraduši jaunus partnerus un paplašinājuši piegādes ķēdes. Šādi uzlabojumi veicina efektīvāku resursu izmantošanu un ļauj optimizēt uzņēmuma darbību.

Paplašināts klientu loks un jauni tirgi
Viens no biežāk minētajiem ieguvumiem bija klientu loka paplašināšana. Daudzi uzņēmumi, izmantojot KPR Uzņēmējdarbības centra līdzfinansējumu izstāžu dalības maksai, atraduši jaunus klientus un ieguvuši piekļuvi jauniem tirgiem, kas ļauj paplašināt darbības ģeogrāfisko aptvērumu un palielināt apgrozījumu. Šī iespēja ir īpaši nozīmīga mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuriem jaunu tirgu apgūšana bieži vien ir izaicinājums.

Tīklošanās un sadarbības iespējas
Vērtīgas tīklošanās iespējas ir vēl viens būtisks aspekts, ko izcēluši aptaujātie uzņēmēji. Izveidotie kontakti ar citiem uzņēmumiem un potenciālajiem sadarbības partneriem veicina jaunu ideju un inovāciju attīstību, kā arī stiprina biznesa kopienu reģionā.

Paaugstināta uzņēmuma atpazīstamība
Vairāki uzņēmumi norādīja, ka sadarbība veicinājis viņu atpazīstamību tirgū. Tas ir svarīgs ieguvums, kas ilgtermiņā var piesaistīt jaunus klientus un sadarbības partnerus, kā arī stiprināt uzņēmuma tēlu.

Uzlabotas prasmes un motivācija
KPR Uzņēmējdarbības centra rīkotās aktivitātes pozitīvi ietekmējušas arī uzņēmumu darbaspēka prasmju un motivācijas līmeni. Šādi uzlabojumi ir būtiski, lai uzturētu konkurētspēju un veicinātu inovāciju ieviešanu uzņēmumā.

Palielināts apgrozījums un efektivitāte
Atsevišķi uzņēmumi norādīja uz apgrozījuma palielinājumu un uzlabotu darba efektivitāti. Šie rādītāji ir būtiski, lai nodrošinātu ilgtspējīgu izaugsmi un stiprinātu uzņēmumu pozīcijas tirgū.

Secinājumi
KPR Uzņēmējdarbības centra sadarbība ar komersantiem ir apliecinājusi savu nozīmi uzņēmējdarbības attīstībā. Tas veicina reģiona ekonomikas izaugsmi, stiprina uzņēmumu konkurētspēju un veicina inovāciju ieviešanu.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Kūma,
Kurzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītāja

Publikācija tapusi Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021.gada perioda programma “Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” / Eiropas Ekonomikas zonas 2014.–2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” rezultātā.