CB786 “Dabas pieejamība visiem (NatAc)”
17.septembrī Ventspils teātra namā “Jūras vārti” norisinājās projekta CB786 “Dabas pieejamība visiem” (NatAc) noslēguma pasākums.
Pasākuma pirmajā daļā projekta vadītāja Alise Lūse stāstīja par 2,5 gadu laikā paveikto projektā – sagatavoto ceļvedi ar vairāk nekā 400 dabas takām Latvijā, Igaunijā, Somijā, izveidoto mapeirons.eu vietni ar visiem pieejamo dabas taku karti, veiktajiem infrastruktūras uzlabojumiem 14 projekta objektos, inovatīvo sajūtu somu dabas izziņai, kā arī daudz un daudz ko citu, kas izdarīts projektā vides pieejamības uzlabošanai Centrālās Baltijas reģionā, veicinot reģiona atpazīstamību kā vienam no pieejamākajiem Eiropas galamērķiem.
NVO Apeirons vides pieejamības eksperts J. Briedis atgādināja par galveno, kam jāpievērš uzmanība, ierīkojot visiem pieejamus dabas objektus.
Savukārt ar praktisko pieredzi par to, ar ko sastopas cilvēks ratiņkrēslā un kādas ir iespējas būt fiziski aktīvam, esot ratiņkrēslā, dalījās divi jaunieši – Ivo Pastars un Elvis Kurpnieks, kuri abi nokļuvuši ratiņkrēslā nelaimīga negadījuma rezultātā.
Pirmās daļas noslēgumā Nele Sober no Igaunijas Vides pārvaldes stāstīja par to, kā aktīva atpūta dabā ietekmē cilvēka garīgo un fizisko veselību.
Pasākuma otrā daļa, kā jau tā nosaukumā minēts, norisinājās ārā, ar ekskursiju, apskatot dažādus vides pieejamības risinājumus Ventspilī:
- Piedzīvojumu parku “Lemberga hūte”, kur, izmantojot speciālu ierīci ratiņkrēsla pacelšanai pa kāpnēm, iespējams nokļūt kalna virsotnē – lai gan process ir lēns (uzbrauciens aizņem 40 min.), tomēr sniedz iespēju arī apmeklētājiem ratiņkrēslā baudīt fantastisko skatu, kas paveras no 58 m augstās virsotnes uz Ventspili un jūras piekrasti;
- Ventspils Piejūras parku, kur ierīkoti ērti celiņi, visiem pieejama Enkuru taka un pielāgotas pārģērbšanās kabīnes;
- Bērnu pilsētiņu, kur ierīkotas šūpoles, kas pieejamas arī apmeklētājiem ratiņkrēslā;
- Dienvidu molu un Ostas ielas promenādi, ko iespējams brīvi izbraukt arī ratiņkrēslā;
- Koncertzāli “Latvija”, kur ierīkotas funkcionālas un modernas telpas, kas pieejamas visiem.
Pasākuma prezentācijas:
A. Lūse – Pieejamu dabas tūrisma vietu izveide: projekts “Dabas pieejamība visiem” J. Briedis – Aktuālās tendences vides pieejamības jomā pasaulē N. Sober – Dabas doza fiziskajai un garīgajai veselībaiNoslēguma pasākuma 2.diena, 18.septembris, bija veltīta projekta partneru un vides pieejamības ekspertu praktiskajam apsekojumam Būšnieku ezera dabas takā, kas ar projekta atbalstu tika labiekārtota, ierīkojot cilvēkiem ar invaliditāti pieejamo tualeti, aprīkojot ezera laipu ar aizsargapmalītēm, uzstādot soliņus, informācijas plāksnes, norādes zīmes ar pieejamības piktogrammām un taktilās zivju skulptūras.
Projekta noslēguma pasākums organizēts projekta CB786 “Dabas pieejamība visiem” (NatAc) ietvaros ar Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam atbalstu.
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Alise Lūse
Tālrunis: 26567874, alise.luse@kurzemesregions.lv