Šī gada 27. novembrī Liepājā, Kuršu ielā 2, “Korf” telpās, notika sirsnīgs un iedvesmojošs pasākums – “Erudīcijas pēcpusdiena”, kas bija paredzēts remigrantiem, kuri atgriezušies Liepājā un Dienvidkurzemes novadā. Pasākumu organizēja Liepājas valstspilsētas pašvaldība, lai vienkopus pulcētu ģimenes, sniedzot iespēju ne tikai dalīties pieredzē un iegūt jaunu informāciju, bet arī baudīt kopā būšanu un sajusties daļai no pilsētas un reģiona kopienas.
Tikšanos atklāja un vadīja Gatis Ginters, kurš pats ir remigrants un iedvesmojošs piemērs tam, kā iespējams veiksmīgi atgriezties un veidot dzīvi dzimtajā Liepājā. Ar savu stāstu viņš uzrunāja dalībniekus un radīja atklātu un siltu gaisotni visai tikšanās norisei.
Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš dalījās ar pašvaldības darbu un nākotnes plāniem, uzsverot, cik svarīga ir draudzīga vide un atbalsts jaunajām ģimenēm, lai ikviens justos gaidīts. Viņš īpaši izcēla infrastruktūras uzlabošanas un jaunu bērnudārzu būvniecības nozīmi, kas palīdzētu atvieglot remigrantu ģimeņu dzīvi.
Arnis Vītols, Liepājas pašvaldības Attīstības pārvaldes Ekonomikas un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs, iepazīstināja ar praktiskām iespējām un pašvaldības atbalstu, tostarp ar līdzfinansējuma konkursiem remigrantu uzņēmējdarbības projektiem un īres namu attīstību.
Ar savu personīgo pieredzi dalījās remigrante Kristīne Pouzou, kura pēc vairākiem gadiem Francijā kopā ar ģimeni atgriezās Dienvidkurzemes novadā, lai palīdzētu savai dzimtajai pusei attīstīties. Būdama ainavu dizainere, Kristīne aizkustinoši stāstīja par vēlmi dalīties savās zināšanās un pieredzē, veicinot ilgtspējīgu attīstību reģionā. Šo mērķu īstenošanā viņai palīdzēja SIA “Rozīņu rezidence”, kas, piedaloties Liepājas valstspilsētas organizētajā konkursa remigrantu uzņēmējdarbības atbalstam otrajā kārtā, ieguva iespēju izveidot jaunu darba vietu remigrantam. Kristīnes darba vieta piedāvā ainavu arhitektūras pakalpojumus, kas ietver ilgtspējīgas konsultācijas ar permakultūras ievirzi. Šis veiksmīgais piemērs apliecina, kā pašvaldības atbalsts un remigrantu iniciatīva var radīt jaunas iespējas un veicināt reģiona izaugsmi.
Sanita Dejus, Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, pastāstīja par būtiskiem pašvaldības atbalsta mehānismiem ģimenēm, kuras atgriežas dzimtajā novadā. Viņa akcentēja, ka palīdzība dzīvokļu jautājumu risināšanā ir viens no svarīgākajiem atbalsta virzieniem.
Par remigrācijas aktualitātēm Kurzemes reģionā informēja Kurzemes plānošanas reģiona reģionālā remigrācijas koordinatore Agnese Berģe. Pasākuma gaitā viņa sniedza individuālas konsultācijas remigrantiem un viņu ģimenēm, atbildot uz interesējošiem jautājumiem.
Agnese Berģe atzinīgi novērtēja Liepājas pašvaldības ieguldījumu remigrācijas jomā, īpaši izceļot sabiedrības pārvaldes speciālistes Brigitas Dreižes darbu: “Remigrantu tikšanās pasākumus Liepājas pašvaldība organizē jau no remigrācijas projekta sākuma, un šis darbs ir izcils piemērs tam, kā mērķtiecīgs un sirsnīgs atbalsts var iedvesmot un veidot ciešu saikni ar remigrantiem. Katrs pasākums ir rūpīgi pārdomāts un piepildīts ar īpašu uzmanību pret katru dalībnieku. Brigita Dreiže vienmēr ar lielu aizrautību un profesionālu pieeju nodrošina, ka ikviens remigrants tiek uzklausīts un saņem nepieciešamo atbalstu, lai veiksmīgi atgrieztos un iejustos dzimtajā pusē. Tas ir darbs, kas stiprina sabiedrību un sniedz vērtīgu ieguldījumu nākotnē.”
Pasākuma otrā daļa bija piepildīta ar jautrību un draudzīgu sacensību, kad dalībnieki piedalījās erudīcijas šovā, ko vadīja “IDEA events” no Kuldīgas. Dažādu tēmu jautājumi un kopīga līksma gaisotne radīja īstu svētku sajūtu visiem klātesošajiem.
Pasākuma dalībnieki atzina, ka tikšanās bija gan informatīva, gan emocionāli piepildīta, sniedzot vērtīgu pieredzi un iedvesmu turpmākajai dzīvei Liepājā un Dienvidkurzemē. Šādi pasākumi ir lielisks piemērs tam, kā pašvaldības var veidot atbalstošu un saliedētu sabiedrību, veicinot kopienas attīstību un atgriešanās iespējas Latvijā.
Par remigrācijas koordinatoru atbalstu:
Ja Jums ir jautājumi vai nepieciešams atbalsts atgriezties Latvijā, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatoru. Pēc vajadzību izvērtēšanas koordinators sadarbībā ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm sagatavos individuālu piedāvājumu, kas var ietvert atbalstu ģimenēm, mājokļa jautājumu risināšanā, darba un uzņēmējdarbības iespēju meklēšanā, kā arī sociālo un sadzīves jautājumu risināšanā. Detalizētu informāciju par pakalpojumiem iespējams iegūt: www.paps.lv. Vairāk par remigrāciju Kurzemē: www.kurzemesregions.lv/remigracija
Informāciju sagatavoja:
Agnese Berģe,
Kurzemes plānošanas reģiona
Reģionālā remigrācijas koordinatore
e-pasts: koordinatore@kurzemesregions.lv