Šī gada 9. decembrī Ziemupes muižā notika Kurzemes plānošanas reģiona un Kurzemes tūrisma informācijas centru pārstāvju tikšanās. Tās mērķis bija dalīties pieredzē un apspriest Norvēģijas pieredzi dabas taku izveidē, uzturēšanā un vides pieejamības veicināšanā. Semināra laikā tika pārrunātas vērtīgas idejas un risinājumi, kas varētu tikt pielietoti arī Kurzemē.
Aija Neilande iepazīstināja dalībniekus ar Norvēģijas Tūrisma asociāciju Den Norske Turistforening (DNT), kas ir viena no lielākajām brīvprātīgajām āra aktivitāšu organizācijām Norvēģijā. DNT piedāvā plašu darbības spektru, tostarp pārgājienu un kursu organizēšanu, drošības apmācības kalnos un vairāk nekā 550 kalnu namiņu uzturēšanu. Šie namiņi ir piemēroti dažādām sabiedrības grupām, nodrošinot piekļuvi Norvēģijas dabai. DNT akcentē arī ilgtspējīga tūrisma nozīmi, nodrošinot pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ģimenēm ar bērniem un senioriem.
Semināra gaitā tika apskatīta arī Agder fylkeskommune darbība – tā ir reģiona pārvalde Norvēģijā, kas koordinē aptuveni 4500 brīvprātīgo organizāciju darbu. Tika uzsvērta DNT nozīme brīvprātīgā darba kultūras veidošanā. Savukārt, Inga Hartika dalījās pieredzē par Diver Club nirēju aktivitātēm jūras gultnes tīrīšanā un organizācijas Keep Norway Beautiful iniciatīvām pludmaļu sakopšanā un sabiedrības izglītošanā par piesārņojuma mazināšanu.
Alise Lūse iepazīstināja ar Norges Handikapforbund Agder (NHF Agder) pieredzi, kas attīsta āra aktivitāšu pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dalībniekiem bija iespēja redzēt video par norvēģu radītajiem risinājumiem un aprīkojumu, kas nodrošina pilnvērtīgu dalību dabas tūrisma aktivitātēs.
Semināra noslēgumā Kristīne Voldemāre no Rojas tūrisma informācijas centra pastāstīja par BUA Kristiansand iniciatīvu, kas piedāvā bezmaksas sporta un brīvā laika aprīkojuma nomu, veicinot aktīvu un ilgtspējīgu dzīvesveidu.
Seminārs bija vērtīgs iedvesmas un pieredzes apmaiņas pasākums, kas sniedza Kurzemes tūrisma speciālistiem jaunas idejas un risinājumus tūrisma attīstībai reģionā.
Pieredzes apmaiņas seminārs organizēts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība. Divpusējas sadarbības fonda Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās DSF iniciatīvas “Baltijas – Ziemeļvalstu pieredzes apmaiņa brīvprātīgo kustību līdzdalībā un iekļaujoša tūrisma veicināšanā” ietvaros.