Šī gada 21.oktobrī Somijas portālā “Helsingin Sanomat” tapis plašs raksts par remigrantiem no Lielbritānijas – Niedru ģimeni Liepājas pusē, kuri atgriežās galvenokārt, lai dēls uzaugtu savā dzimtenē, Kalēju ģimeni, kura bija nospraudusi mērķi – pavadīt ārvalstīs desmit gadus un tad atgriezties dzimtenē, un Edvīnu Urkauski Dubeņos, viņa emigrējušo meitu un Latvijā palikušajiem dēliem, kuri uzskata, ka arī šeit ir iespējas dzīvot labi un nopelnīt.
Rakstā viedokli paudis arī Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra sociologs Mārtiņš Kaprāns, kurš norāda, ka pēc Latvijas Universitātes datiem, 2012. gadā Lielbritānijā dzīvoja 120 000 latviešu. Šobrīd to skaits tiek lēsts no 100 000 līdz 105 000. Viņš arī norāda, ka kopš 2016. gada Brexit referenduma Lielbritāniju ir pametuši daži tūkstoši cilvēku. Pēc balsojuma Lielbritānijā dzīvojošo latviešu vidū bija bažas par Brexit ietekmi, taču būtiskas izmaiņas netika novērotas.
Savukārt par remigrāciju Kurzemē un remigrantiem sniegto atbalstu stāsta Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Agnese Berģe. Viņa norāda, ka laikā no 2018. gada maija līdz 2021. gada jūnijam Kurzemes reģionā kopumā ir atgriezušies aptuveni 700 cilvēku. Remigrācijas koordinatoru uzdevums ir sniegt remigrantiem konsultācijas un atbalstu, piemēram, dzīvesvietas, darba vietas atrašanai, palīdzēt iekārtot bērnus skosagatavots individualizēts piedāvājums, ” norāda A.Berģe. Pēc viņas domām, galvenais vienojošais faktors, kāpēc cilvēki atgriežas dzimtenē, ir patriotisms.
Raksts pieejams somu valodā portālā “Helsingin Sanomat”: https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008329538.html
Vairāk par remigrācijas koordinatora sniegto atbalstu varat uzzināt mūsu mājas lapā: https://kurzemesregions.lv/remigracija/