No 5. līdz 7. novembrim WaterMan projekta komanda tikās Berlīnē, lai izvērtētu projekta progresu, dalītos pieredzē un atskaitītos par tā gaitu. Tikšanās laikā tika apspriestas izmaiņas likumdošanā un gūta vērtīga pieredze, apmeklējot uzņēmumu Berliner Wasserbetriebe, kas specializējas ūdens, lietusūdeņu un notekūdeņu apsaimniekošanā.

Pirmā diena bija veltīta jaunajai ES Direktīvai par pilsētu notekūdeņu apsaimniekošanu un tās nozīmīgajam ieguldījumam ūdens atkārtotas izmantošanas veicināšanā. Klātienes un attālinātu diskusiju laikā tika piesaistīti eksperti no dažādām organizācijām, sniedzot padziļinātu ieskatu direktīvas ietekmē uz ūdens resursu pārvaldību.

Otrajā dienā, Potsdamā, norisinājās starptautiska konference, kas pulcēja projekta dalībniekus un ārējos ekspertus no Vācijas. Konferencē tika prezentēti pētījumi un praktiski piemēri par ūdens resursu pārvaldības problēmu risināšanu dažādos reģionos, tostarp Baltijas jūras valstīs. Īpaša uzmanība tika vērsta uz tehnoloģijām, kas saistītas ar ūdens atkārtotu izmantošanu lauksaimniecībā, rūpniecībā un sabiedriskajos pakalpojumos.

Pasākuma prezentācijas:

Trešajā dienā notika interaktīvas diskusijas ar ekspertiem par tādiem jautājumiem kā piesārņojuma novēršana, lietusūdeņu kvalitātes monitorings un augstas efektivitātes apstrādes tehnoloģijas. Projekta partneri no Latvijas prezentēja pilotprojektu Saldū, kur lietusūdeņi tiek uzkrāti pazemes rezervuārā un izmantoti publiskās strūklakas ūdens cirkulācijai. Šī iniciatīva izpelnījās īpašu atzinību, demonstrējot, kā mazās kopienās iespējams ieviest inovatīvus un ilgtspējīgus risinājumus.

Pasākuma noslēgumā tika noteikti nākamie projekta uzdevumi, kā arī plānota nākamā tikšanās Briselē, lai turpinātu diskusijas. Šī tikšanās stiprināja starptautisko sadarbību un parādīja, ka ūdens atkārtota izmantošana ir būtisks elements ilgtspējīgā resursu pārvaldībā visā Eiropā.

Projektu WaterMan īsteno Kurzemes plānošanas reģions kopā ar partneriem Interreg Baltijas Jūras reģiona programmas ietvaros, lai veicinātu ūdens atkārtotu izmantošanu un stiprinātu ūdensapgādi klimata pārmaiņu laikā.

Pasākuma mērķis ir veicināt sadarbību starp dažādām organizācijām un valstīm, lai veidotu ilgtspējīgas ūdens pārvaldības risinājumus Baltijas jūras reģionā.

Informāciju sagatavoja:
Aija Neilande,
projektu vadītāja,
aija.neilande@kurzemesregions.lv