EE-LV00143 “Ūdenstūrisma pieejamības veicināšana” (Riverways II)

2024. gada septembra nogalē Kuldīgā uz projekta kick-off sanāksmi klātienē tikās projekta partneri no Latvijas un Igaunijas. Projekta vadošais partneris ir Kurzemes plānošanas reģions un projektu ieviešam sadarbībā ar 20 partneriem:

Latvijā Igaunijā
  • Vidzemes plānošanas reģions un 4 pašvaldības Vidzemē (Valmiera, Madona, Valka, Limbaži)
  • Rīgas plānošanas reģions un 3 pašvaldības Rīgas reģionā (Ķekava, Ādaži, Jūrmala)
  • 3 pašvaldības no Kurzemes reģiona (Dienvidkurzeme, Liepāja,  Kuldīga)
  • 5 pašvaldības (Veru, Setomā, Antsla, Luunja, Otepē)
  • Green Riverland Partnership
  • Tartu Universitātes Pērnavas koledža
  • Dienvidigaunijas Tūrisma klāsteris

Riverways II projekts papildina jau pirms 10 gadiem uzsākto pirmo Riverways projektu, kas tika īstenots 2013. – 2015.g. un, papildus ūdenstūrisma vietu un produktu apzināšanai un maršrutu izveidei, turpina vēl arī Kurzemes vides pieejamības iniciatīvas. Projekta mērķis ir veicināt ūdenstūrismu Latvijā un Igaunijā, paplašinot mājaslapu www.upesoga.lv un attīstot inovatīvus risinājumus upju, ezeru un citu ūdenstlipju piekļūšanai un izmantošanai, maršrutu iun produktu izveidei un pielāgošanai visām tūristu grupām (t.sk. cilvēkiem ar invaliditāti, senioriem, ģimenēm ar bērniem u.c.), vienlaikus nodrošinot ilgtspējīgus infrastruktūras risinājumus, kas palīdz kontrolēt un samazināt atpūtas aktivitāšu antropogēno ietekmi uz dabu.

Projekts īstenos pilotaktivitātes publisko atpūtas ūdeņu pieejamības uzlabošanai (drošas piestātnes, laivošanas, peldēšanas, makšķerēšanas vietas utml.), veicot piestātņu un pludmales pieejamības uizlabojumus 16 vietās, papildinās mājaslapas riverways.eu and mapeirons.eu ar visiem pieejamām ūdenstūrisma vietām, apmācīs ūdenstūrisma operatorus par to kā sekmīgāk nodrošināt ūdenstūrisma pakalpojumus ģimenēm, senioriem, cilvēkiem ar invaliditāti, organizēs 4 plaša mēroga un 4 vietējā mēroga ūdenstūrisma sporta un atpūtas pasākumus ar mērķa grupu dalību – ģimenes, seniori, cilvēki ar invaliditāti un izdos ceļvedi par visiem pieejamu ūdenstūrismu.

Projekta tuvākie darbi šobrīd ir izstrādāt pārbaudes lapu ūdenstūrisma vietu un pakalpojumu vides pieejamības apskojumiem un organizēt pašus apsekojumus Latvijā un Igaunijā sadarbībā ar vides pieejamības ekspertiem, īstenot pārrobežu hakatonu visiem pieejamu aktīvā ūdensturisma produktu un pakalpojumu inovatīvu risinājumu attīstībai un organizēt pieredzes apmaiņas vizīti Somijā.

Sanāksmes praktiskajā daļā dalībnieki paši izmēģināja Kuldīgas vietējo aktīvā ūdenstūrisma produktu, kajakos mērojot distanci pa Ventas upi no vecā ķieģeļu tilta līdz Riežupes smilšu alām un ar velo dodoties atpakaļ uz Kuldīgas centru. Iesakām visiem – super jauki, veselīgi un pat nedaudz nodedzinātu kaloriju!

Projekts ilgs 3 gadus un noslēgsies 2027.g. 31.augustā.

Sanāksmes prezentācijas (angļu valodā):

Kurzemes plānošanas reģions
Vidzemes plānošanas reģions
Rīgas plānošanas reģions
Dienvidkurzemes novada pašvaldība
Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība
Ādažu novada pašvaldība
Valmieras novada pašvaldība
Madonas novada pašvaldība
Valkas novada pašvaldība
Limbažu novada pašvaldība
Green Riverland partnership
Tartu Universitātes Pērnavas koledža
Otepē pašvaldība
Luunja pašvaldība
Veru pašvaldība

Projekta aktivitātes tiek īstenotas ar Interreg Igaunijas-Latvijas programmas 2021.-2027.gadam atbalstu.

Projekta vadītāja Kurzemes plānošanas reģionā:
Alise Lūse
Tālrunis: 26567874, alise.luse@kurzemesregions.lv